В Україні з’явиться рідкісна монета присвячена черкащанину | Новони Черкащіни — огляд політики

З жовтня в Україні з’явиться нова рідкісна монета, присвячена відомому борцю Івану Піддубному.

Номінал монети – 2 гривні, вона вводиться в обіг вже з 5 жовтня. Як виглядає монета, на своєму офіційному сайті показав Національний банк України, пише УНІАН.

Нова монета із серії “Видатні особистості України” буде доволі рідкісною, адже її випускають у невеликому тиражі – лише 35 тисяч штук. Вона присвячена 150-річчю з дня народження відомого українського спортсмена Івана Піддубного. Шестиразовий чемпіон світу зображений на монеті крупним планом.

2-гривнева монета зроблена з нейзильберу – сплаву міді з нікелем та цинком. Вона отримала рифлений гурт та діаметр 31,0 міліметрів. На монеті зображено не тількі портрет Піддубного. Також на ній є малий державний герб України, напис “Український богатир”, стилізовані сцени боротьби, зображення земної кулі та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

Наразі ще не відомо, скільки буде коштувати нова пам’ятна монета, проте, за думкою нумізматів, її вартість може бути доволі високою. Річ у тому, що монети з таким маленьким тиражем швидко розходяться серед колекціонерів, тому зустріти її в обігу буде майже неможливо.

Джерело

Previous post У Звенигородському освітньому центрі готують до складання іспиту на рівень володіння державною мовою
Next post Знову цвітуть каштани

Добавить комментарий