В Україні набув чинності закон про “рибну реформу”: в Мінагрополітики пояснили деталі | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

З кінця квітня в Україні набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури».

Як повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства, закон започатковує реформу в галузі рибного господарства, сприятиме її відновленню, подоланню корупційних схем та збільшенню надходжень до бюджетів місцевих громад.

Як зазначають у відомстві, цей закон передбачає створення Єдиної державної електронної системи управління галуззю «єРиба» з метою цифровізації галузі; запровадження механізму видачі дозвільних документів в електронній формі; забезпечення всіх риболовних суден засобами дистанційного контролю; встановлення законодавчих вимог до рибоприймальних пунктів як вагомого важеля для обліку виловлених водних біоресурсів і продукції з них тощо.

Зокрема, як сподіваються у міністерстві, відтепер повноцінно запрацюють електронні аукціони на право промислового вилову риби, які до цього проводилися як урядовий експеримент. В Мінагрополітики очікують, що прозорий механізм торгів створить рівні умови економічної конкуренції та забезпечить рівний доступ до промислу для нових суб’єктів господарювання.

«У цілому реалізація цього закону створить умови для розвитку галузі рибного господарства, стимулювання боротьби з незаконним, непідзвітним та неврегульованим рибальством та забезпечить можливість європейської інтеграції норм права, що стосуються галузі», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо з 1 квітня в Україні розпочалася нерестова заборона на вилов риби — встановлено різні терміни на водоймах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб ловити більше дозволеного: черкаським рибалкам-любителям розповіли про рибальський квиток та його недолік

Previous post Обстеження у сімейного лікаря: що можна пройти безоплатно? | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області
Next post На Черкащині п’яний чоловік викрав авто в односельчанина

Добавить комментарий