Вересень дарує нам літнє тепло

Деталі

 

 

Вересень 2023 продовжує радувати надмірною кількістю сонця та комфортним теплом. Середньодобові температури 16-19º, що на 2-5º вище кліматичної норми і повернули нас у кінець літа.
Про це розповідає директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, на порядку денному залишаються проблеми: тривалий дефіцит опадів, що ускладнює посівну кампанію озимих зернових, адже верхні шари ґрунту переважно сухі та утримання найвищого 5 класу пожежної небезпеки.
«Наразі в атмосфері складається цікава ситуація: класичний скандинавський антициклон при переміщенні на схід втрачатиме свої холодні характеристики та стане більш схожим на антициклон Азіатського погодження з іншою температурною історією», – говорить пан Віталій.
Отже, уточнює він, тривалий час на синоптичних картах домінуватиме гігантська імперія високого атмосферного тиску з вітрами південо-східної складової, які інтенсивно закачуватимуть добре розігріте повітря із середньоазіатських пустель. Температура вночі 9-14°, вдень 22-27°.
«Згідно з метеостатистикою, такого роду вторгнення субтропічного тепла в ці дні вересня трапляються часто, 1 раз на 6 років. Проте, рекордні 30 градусів залишаються за 2017 роком», – веде далі Віталій Постригань.
Щодо дощів, каже він, то сухе повітря та зростання атмосферного тиску перешкоджатимуть розвитку дощових хмар та зведуть до мінімуму їх ймовірність.
«23 вересня День осіннього рівнодення, коли тривалість дня дорівнює тривалості ночі – починається астрономічна осінь. Світловий день почне поступово скорочуватися, доки не досягне свого мінімуму 22 грудня», – підсумовує директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
.

scroll back to top

Previous post Майже 300 тисяч окупантів. Генштаб оновив втрати рф
Next post Розпочато кримінальне провадження: водій наїхав автомобілем на собаку — Новини Черкащіни

Добавить комментарий