«Від своєї роботи отримую задоволення»

Дата публікації

Перегляди: 100

Минуло майже два десятиліття, як Володимир Музиченко переступив поріг майстерні свого батька – відомого в Шполі і за її межами годинникаря Віктора Музиченка.

— З 15 років канікули я проводив у майстерні батька, — пригадує Володимир Вікторович. — Вчився премудрощам годинникарської справи. А з 17 років цілих сім років працював годинникарем.

Легкою роботу годинникаря не назвеш. Тут потрібні не лише вміння і навики, а й терпіння. «Тато годинами міг розбирати механізм годинника, цьому й мене вчив. Його слова: «Бережи очі і руки, бо то твій хліб» не забуду ніколи», — зазначає майстер.

Та доля склалася так, що довелося опановувати інші спеціальності – комп’ютерника, заправника. Хоча зізнається, що завжди любив заглянути в майстерню до батька, покопатися у складних механізмах. «Відвести душу», — як стверджує.

За роки своєї роботи годинникар Віктор Музиченко завоював авторитет у шполян та жителів району за свою майстерність, вміння полагодити найскладніший механізм. Цінували клієнти його і за комунікабельність та привітність.

Життя часто підносить нам несподіванки, інколи – дуже важкі і неприємні. «Такою тяжкою втратою стала для нас тяжка хвороба і смерть батька», — з сумом пригадує В.Музиченко.

З тих пір минуло вже 9 місяців, а постійні клієнти досвідченого майстра за звичкою йдуть до майстерні протоптаною стежиною. Володимир, коли тато пішов з життя, довго не роздумував – розрахувався з попередньої роботи і став до верстата.

На своєму робочому місці, як і батько, й годинник полагодить, й запасний ключ виготовить, й ножі чи ножиці на совість наточить.

Та найбільше молодому майстру до вподоби ремонтувати старовинні годинники, розбиратися у складних механізмах. Ось і нині на стіні в його майстерні тіктакає годинник, якому більше ста років, ще з 19 сторіччя. Володимир Вікторович взявся повністю реставрувати і сам корпус, і годинниковий механізм.

— Хороший надійний годинник сьогодні коштує понад дві тисячі гривень, — розповідає. — Хоча більшість наших людей не завжди можуть дозволити собі таку розкіш.

Багато пенсіонерів серед його клієнтів, які користуються ще радянськими годинниками. Та майстер з задоволенням відзначає, що останнім часом побільшало у майстерні і молодих замовників послуг: «Молодь теж переходить на годинники, це стає модним».

Коли Володимира Вікторовича запитують, чи не шкодує він, що захопився годинникарством, він усміхається і щиро відповідає: «Не було такого дня, щоб я пожалкував про це. Продовжуватиму цю справу, бо від цієї роботи отримую задоволення. Шкода лише, що батька поруч немає. Іноді так потрібна його підказка чи підтримка»…

Катерина

Вальчиковська

Шполянські вісті

Previous post «Мої мелодії посилає мені Бог»
Next post Народний артист України Євген Шах: «У театр Франка мене привів Роман Віктюк»

Добавить комментарий