Відкрили виставку рідкісних вишивок

Деталі

 

 

В обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку рідкісного вишивкового мистецтва Черкащини 80-х – початку 90-х років.
Роботи створили майстрині швейної фабрики імені Лесі Українки 40 років тому.
Про це розповідає Суспільне.
Вишивка центральної України, понад п’ятдесят елементів жіночих та чоловічих сорочок – всі зібрані в краєзнавчому музеї, зазначила заввідділу етнології Вікторія Наумчук:
«Ми зрозуміли, що вишивку має бачити не тільки музей фабрики Лесі Українки, цю вишивку бачив весь світ, тож нехай її побачать і черкащани».

 

Оздобу для вишиванок сорок років тому створили майстрині швейної фабрики імені Лесі Українки, зауважила заслужена художниця України Олександра Теліженко. Вона тоді теж працювала на фабриці:
«Це дуже вишукані та тонкі роботи, вже так не шиють. Це треба було бути віртуозом-вишивальницею. Роботи створені з дуже тонких ниток та прозорої тканини», — пояснила художниця.
Роботи під назвою «Чебрець» створені за малюнком пані Олександри. Як розповіла художниця, зразки справжньої вишивки тоді їздили шукати по селах. Нині деякі зразки в музеї.
За словами майстрині Наталії Крамної-Таран, яка понад 20 років пропрацювала на фабриці художником з вишивки, серед представлених у музеї робіт – техніки, які нині зустрічають рідко. Бо кожна сорочка вишивалася по два-три місяці, кожен день по вісім годин. Тут вишиті саме тими старовинними вишивками: солов’їні вічка, гладь по рахунку, ретязь, дуже багато мережок.
Як зазначає Вікторія Наумчук, виставку планують доповнювати й іншими виробами черкаських майстринь.

 

scroll back to top

Previous post Розшукується неповнолітня Сабріна Романенко
Next post За останню добу в Смілі 35 людей захворіли на ковід

Добавить комментарий