Вилікувався домашнім вином

Дата публікації

Перегляди: 138

Днями в редакції побував гість з Катеринопільщини, винороб Павло Новік.
Павло Валентинович, окрім того, що агроном за фахом і професійно займається розведенням саджанців та прищепленням нових сортів, вже багато років виготовляє домашнє вино, яким смакують як на Черкащині, так і в інших регіонах України.

Частий гість на ярмарках і фестивалях вина, Павло Новік вже має постійних клієнтів, які знають, що вина катеринопільського винороба (а їх у нього більше двадцяти сортів!) не лише смачні, а й корисні.

— В минулому році був і в мене випадок, коли довелося лікуватися… вином, — розповів пан Павло. — Повернувся якось з однієї виставки у сусідньому обласному центрі, як відразу відчув ознаки застуди. Ніс заклало, з’явився кашель, та й температура підвищилася. День попив ліки, другий. Температуру сяк-так збив, а от інші симптоми залишилися. Аж ось телефонує знайомий зі столиці та радить: «Випий свого смородинового вина, в ньому ж стільки вітаміну С. А хвороба ця «боїться» вітаміну С». Так я й зробив, випиваючи в день 100-150 мл смородинового вина — і за кілька днів став на ноги.

Ознайомивши з власною продукцією виноробства ПП «Сад квітів» та розповідаючи про переваги натурального домашнього вина, Павло Валентинович принагідно навчив, як підручними методами розпізнати: натуральне вино чи ні?

Методи ці доволі прості і випробувати їх можна, перебуваючи на відпочинку чи далеко від цивілізації. «Потрібно налити в скляну чарку вина і поставити її у ємність (миску тощо), — почав свій перший дослід. — Згодом доливати у миску воду, аж допоки вона не покриє чарку з вином. Натуральне вино не змішується з водою і не розпливається навіть після того, як чарку покриє вода. Ненатуральний продукт відразу видно – вино змішується з водою і забарвлює її». Також у будь-якій ємності, чи то скляній, чи то пластиковій, крапля натурального вина не стікає зі стінки, коли чарку перевернути і потримати у перевернутому стані. Обов’язково на ємності залишиться крапля.

Є ще один спосіб перевірити справжність вина. У ємність з вином опустити полосу з газети. Якщо вино справжнє, то воно не розпливається на папері. Якщо ж продукт ненатуральний – то площа вологого паперу швидко збільшується.

І останній, найбільш зручний метод, з яким ознайомив винороб, це коли капнути краплю вина на вказівний палець і з’єднати його з великим пальцем руки. Крапля натурального вина тягнеться, як машинне масло. З ненатуральним продуктом такого не відбувається.

Усі ці нехитрі способи перевірки якості вина Павло Новік демонструє й на виставках-дегустаціях та різноманітних фестивалях, де представляє свою продукцію. «З роками моєї діяльності винороба у різних містах області, та й України вже з’явилися постійні клієнти, які купують катеринопільське вино, — зауважує він. — Відправляємо вино й поштою, у пластиковій тарі. Так надійніше».

З собою винороб привіз виставкові зразки вин, дипломи і грамоти, а також сертифікати якості. В основному на виставки везе вина кількарічної витримки.

Загалом за сезон виготовляє до 5 тонн сухого, напівсухого і солодкого вина не лише з винограду, а й агрусу, яблук, суниці, червоної та чорної смородини, вишні, персика, малини і пелюсток троянд. Виготовляє й чачу.

Катерина Вальчиковська

Шполянські вісті

Previous post ВІН НА КІЛЬКА ДЕСЯТИЛІТЬ ВИПЕРЕДИВ СВІЙ ЧАС
Next post МИСТЕЦЬКИХ ВЕРШИН ДМИТРО САВІЦЬКИЙ СЯГАЄ ПІСЛЯ СВОГО ШЕСТИДЕСЯТИЛІТТЯ

Добавить комментарий