Вивезенням сміття в Черкас займається «Черкаська служба чистоти». Що робити з платіжками від «Нової якості»? — Новини Черкас за сьогодні


в Новини

07.09.2023

З 15 серпня вивезенням побутового та великогабаритного сміття в місті Черкаси займається виключно КП “Черкаська служба чистоти”.

Про це під час етеру в студії “ВиЧЕрпно” розповів керівник Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури ЧМР Сергій Отрешко.

За його слова, відтепер це єдиний суб’єкт, який має право стягувати з мешканців кошти за вивіз сміття.

“Закон передбачає, що субʼєкти, які мали договірні відносини з органами місцевого самоврядування до набуття чинності цього закону, мають переукласти догори з адміністратором послуги. Тобто наразі можливі спори, судові розгляди між “Новою якістю”, яка була раніше, та “Черкаською службою чистоти”, але не між “Новою якістю” та мешканцями міста. Тому платіжки, які не стосуються “Черкаської служби чистоти”, жителі Черкас оплачувати не повинні”, – розповів начальник департаменту.

Проте черкасці, яким платіжки прийшли до 15 серпня і які мають по них заборгованість, мають або ж оплатити їх або ж вирішувати спір у судовому порядку.

“Нині “Нова якість” виставляє рахунки на оплату і має право подати до суду, проте в процесі судового розгляду їй доведеться довести, що вона надавала такі послуги. Більше того, згідно з договором, який декілька разів виконавчий комітет розривав з “Новою якістю”, вона мала укласти з кожним споживачем договори про надання цих послуг. Цього зроблено не було. Тому, зазвичай, суд стає на сторону споживача”, – підсумував Сергій Отрешко.

Нагадаємо, в грудні 2021 року виконавчий комітет ухвалив рішення про односторонню відмову від договору на надання послуг з вивезення побутових відходів (великогабаритних та ремонтних) у Черкасах. Підставою для такого кроку стало систематичне порушення виконавцем умов договору. Це підтверджують акти, складені управлінням інспектування в результаті проведених перевірок.

Натомість Господарський суд Черкаської області за заявою «УК «Нова якість «Благоустрій» зупинив дію рішення виконкому й таким чином відновив дію договору на надання послуги з вивезення великогабаритних відходів.

У березні 2022 року виконавчий комітет Черкаської міської ради направив клопотання про скасування заходів забезпечення позову в цій справі. Утім, ухвалою Господарського суду Черкаської області від 11 березня 2022 року виконавчому комітету відмовлено в задоволенні клопотання.

Одночасно з цим, виконавчий комітет Черкаської міської ради звернувся до Північного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 11.02.2022 року про забезпечення позову у вказаній справі.

Як результат, Постановою Північного апеляційного господарського суду від 13.09.2022 апеляційну скаргу виконавчого комітету було задоволено й скасовано оскаржувану ухвалу Господарського суду.

Відтак Верховний Суд України поставив крапку в питанні оплати за великогабаритні та ремонтні відходи. Він визнав, що розірвання договору в односторонньому порядку було неправомірним.

Previous post В одну зі спортивних шкіл Черкас передали новий інвентар — Новини Черкасс
Next post Ліквідація наслідків після теракту на Каховській ГЕС завершена. Спалахів холери вдалося уникнути

Добавить комментарий