Вогнепальна зброя, гранати, кастети: українці вчитимуться правил безпеки в суді

Служба судової охорони працює над зниженням небезпек і ризиків у судах, що зросли з початку вторгнення росії, і закликає українців утриматися від спроб пронесення до суду зброї та інших заборонених предметів. Інформує пресслужба судовоїохорони.

З січня по жовтень 2022 року майже 110 000 заборонених предметів, у тому числі вогнепальна зброя, могли б потрапити до зал суду України, потенційно ставши знаряддям збройного нападу чи тиску на свідків, прокурорів або суддів, чи переривання судового процесу.

Кампанія створена для окремих представників юридичної спільноти України (зокрема, адвокатів, суддів, прокурорів), а також охопить звичайних громадян, які взаємодіють з різними органами судової влади по всій Україні.

Безпека в судах не існує за замовчуванням. Замінування судів, блокування приміщень судів під час проведення суспільно-резонансних судових процесів, погрози на адресу суддів та учасників судових процесів – усе це багато років було буденним явищем в українській системі правосуддя. Для подолання цих загроз у 2019 році була створена наша служба, яка з того часу є органом відповідальним за безпеку всієї судової інфраструктури України.

З початком війни ризики роботи Служби тільки збільшилися. Коли сотні тисяч громадян мають дозвіл на володіння зброєю або можуть її отримати для захисту своєї Батьківщини, кількість спроб потрапити до судових установ із вогнепальною зброєю суттєво зросла.

Так, за інформацією Служби судової охорони, з січня по жовтень 2022 року відвідувачі намагалися пронести в судові установи 3 206 одиниць вогнепальної зброї*. Це в 18 разів більше, ніж за аналогічний період 2021 року (180 одиниць). І це з урахуванням того, що вогнепальна зброя – не єдина категорія небезпечних предметів, які українці зазвичай намагалися пронести в суди.

“На цей час під охороною та захистом працівників Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області перебуває 21 установа системи правосуддя, що становить 72 % від загальної кількості органів та установ системи правосуддя. Зокрема, тільки в регіоні наші працівники не допустили пронесення понад 2 200 заборонених предметів та зброї. Це 194 одиниці вогнепальної, травматичної та пневматичної зброї, понад 1 500 ножів та інших колюче-ріжучих предметів. Тож ми просимо громадян дотримуватися правил і не брати до суду речі, яким там не місце, або ж не нарікати на дії працівників Служби, які запобігають пронесенню таких предметів у будівлі суду. Адже безпека усіх учасників судового процесу – це наша робота”, – зазначає Анатолій Харенко, начальник Черкаського Територіального управління Служби судової охорони полковник Служби судової охорони.

За проведеними онлайн-дослідженнями КМЄС 74 % українців побоюються ризику збройного нападу в суді.

Керівник апарату КМЄС в Україні Маура О’Салліван  наголошує, що величезна кількість зброї та небезпечних предметів, які завдяки роботі Служби судової охорони так і не потрапили до зал судових засідань, змусила усвідомити, наскільки важливою є робота Служби судової охорони для гарантування безпеки кожного в судах.

За її словами, за допомогою цієї кампанії КМЄС хоче привернути увагу громадськості до питань безпеки в судах та сформувати розуміння того, чому і як Служба судової охорони працює для забезпечення безпеки кожної людини. Також місія відзначає вагомий внесок Служби судової охорони у зміцненні довіри суспільства до судової системи.

“Служба судової охорони є складовою сектору цивільної безпеки України, який Консультативна місія Європейського Союзу підтримує з моменту її створення у 2014 році. Ми продовжуватимемо надавати підтримку українським партнерам Місії з більшою увагою до їхніх потреб в умовах нинішнього воєнного стану”, – підкреслила Маура О’Салліван.

Previous post «Відлуння ідей Григорія Сковороди»: Відбудеться Всеукраїнський науково-освітній онлайн-форум — Новини Черкащіни
Next post 5 порад як зробити понеділки більш приємними

Добавить комментарий