Все її життя — у Ярославці

Дата публікації

Перегляди: 5

З трьох новопризначених старост у старостинських округах Лип’янської об’єднаної територіальної громади Галина Дмитрівна Красіліч (на фото) єдина має безпосередній досвід роботи в органах місцевого самоврядування.
Сьогоднішня староста півтора десятиліття обіймала посаду бухгалтера Ярославської сільської ради.

А це означає, що має досвід у питаннях формування місцевого бюджету та його розподілу й вирішенні інших питань.
До переходу на роботу в органи самоврядування Галина Красіліч працювала у сільському дитячому садку, потім в ощадкасі, на пошті, хоч після школи вона здобувала освіту гідромеліоратора.

Після об’єднання старостатів до складу Ярославського старостинського округу, як і раніше, увійшли Ярославка і Нова Ярославка, а також Веселий Кут, Витязеве та Козачани.

Приступивши до виконання обов’язків старости, Галина Дмитрівна першого ж дня відвідала села старостинського округу. А як інакше, коли необхідно особисто, а не з розповідей, знати про ситуацію в окрузі.

Взаємопідтримка — то про Ярославку

Не довелося їй докладати особливих зусиль для налагодження ділових відносин з місцевими сільгоспвиробниками та підприємцями. Вони давно один одного знають і співпрацюють. Не секрет, що у місцевому СТОВ «Лан» завжди йшли назустріч добрим починанням місцевої ради, а потім старостату, спільно дбаючи про благоустрій Ярославки. Те ж можна сказати і про фермерів, підприємців.

Їхню підтримку староста відчула уже в перші дні роботи, коли була призначена.

— Спасибі, не відмовляють у допомозі місцеві керівники господарств Володимир Миколайович Потапенко (СТОВ «Лан»), Василь Іванович Вареник (СТОВ «Агрофірма «Вись»), Володимир Олександрович Колотило (ТОВ «Сільгосптехніка»), фермери Володимир Миколайович Красіліч, Володимир Федорович Кобзар, Володимир Миколайович Задніпряний, як і одноосібники, — розповідає староста. — Завдяки їхній підтримці вчасно придбали подарунки для вручення сільським дітям під час відзначення новорічних свят, вирішуються інші питання.

Незважаючи на те, що надворі зима, однією з найбільш нагальних залишається потреба прибирати села від порослі та заростей. Та й у холодну пору року, доки не почало розпускатися листя, зручніше це робити. Щоправда, працівник комунального господарства зараз є лише у Веселому Куті, тоді як у Ярославці такого поки немає.

— Вирішуємо питання, можливо, до нас хоч в окремі дні приїжджатиме працівник, — додає Г.Д.Красіліч.

Попри те, що у Веселому Куті вже немає старостату, місцеві люди мають куди звернутися зі своїми питаннями, аби щоразу не їхати у Ярославку. Стосовно видачі довідок, оформлення субсидії чи допомоги у селі приймає діловод Лариса Михайлівна Мельніченко.

один-двоє в селі

На відміну від Ярославки і Веселого Кута, Витязеве і Козачани в останні десятиліття вважалися населеними пунктами з найменшою на Шполянщині кількістю жителів. На жаль, ситуація не поліпшилася, а навпаки, людей там стало ще менше. Точніше, зі слів старости, у Витязевому постійно проживають всього дві сім’ї працездатного віку, влітку у деякі хати приїжджають люди, як на дачу. А в Козачанах донедавна проживала одна людина. Старики померли, а молодь у село, де немає не те що школи, а навіть і магазину, не поспішає. Купують житло в населених пунктах, де є ліпші умови проживання, та й людей більше. При цьому у Козачанах та Витязевому залишилися будинки в нормальному стані, про які в народі кажуть «заходь – і живи».

Не назвеш перспективною і Нову Ярославку, де мешкають 35 жителів. Та все ж і в один ряд з вищезгаданими спорожнілими селами не поставиш.

Старійшини півдня Шполянщини

Обидва села Ярославка і Веселий Кут, де ще донедавна діяли окремі сільські ради, невеликі, відповідно 362 і близько 200 жителів, проте тут є свої старійшини, яким по 90 і більше років.

— Найстарша жителька Ярославки Марія Григорівна Кучеренко відзначила 97-ий день народження. Іншій жительці села Галині Яківні Трохимець на початку січня виповнився 91 рік. А найстаршому жителю Веселого Кута Василю Васильовичу Михальченку пішов 95-ий рік від народження, — зауважує Г.Д.Красіліч. — Є й такі, яким пішов 90-ий рік.

Такий він, найбільш південний на Шполянщині Ярославський старостинський округ, об’єднаний довкола одного з найкрасивіших і доглянутих сіл у колишньому районі.

Ольга Качан

Шполянські вісті

Previous post Журналісти знайшли чат, в якому черкаські учні замовляли «мінування» | Новини Умані
Next post Після втручання прокуратури громадянка звільнила самовільно зайняті землі вартістю понад 26 млн грн — Новини Черкащіни

Добавить комментарий