Вулицю в Дахнівці хочуть перейменувати на честь братів-авіаторів із Черкас | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Вулицю у мікрорайоні Дахнівка пропонується перейменувати на честь братів-авіаторів Касяненків. Досі ця вулиця носить назву Братів Савченків.

Троє братів Савченків з села Мошни у часі Другої світової партизанили в лісах неподалік від рідного села: Феодосій Савченко був командиром загону (за комісара мав колишнього 1-го секретаря Черкаського обкому компартії Пальоху), Іван був командиром роти у загоні свого брата, а брат Григорій – був політруком роти у Івана. Як пише краєзнавець Сергій Гречуха у своїй книзі «Мошни. Шлях через віки”, до війни Феодосій Савченко був начальником «особотдєла» Чорноморського флоту у Севастополі, а потім – лектором більшовицького міськкому партії в Черкасах. Григорій був головою сільської ради, а потім – завідуючим районного відділу фінансів. Іван – служив в НКВД у Таращі під Києвом.

У 1983 році, після приєднання Дахнівки до Черкас, місцевий провулок Набережний отримав статус вулиці і був перейменований на честь братів Савченків.

У квітні 2022 року міська топонімічна комісія Черкас одноголосно підтримала пропозицію про перейменування вулиці Братів Савченків на вулицю Братів Касяненків.

Брати Андрій, Іван, Євген та Григорій Касяненки – українські авіаконструктори-винахідники, належать до когорти основоположників української авіації.

Перший літальний апарат, планер «Адлер», створили в Черкасах (1909). Під час випробування в Черкасах вже свого першого аероплана (зробленого з бамбуку, дерева й полотна і оснащеного 15-сильним французьким двигуном «Анзані» за гроші, які їм дав батько) у серпні 1910 року брати кинули жереб, кому сідати за штурвал, – випало Євгену. Літальний апарат успішно відірвався від землі, але потім впав і пілот зламав ногу.

Протягом наступних 11 років брати Касяненки створили в Києві та в рідних Черкасах ще 5 модифікацій літаків. У назвах кожного аероплана було прізвище Касяненків або ж КПІ. Також під час Першої світової в авіамайстернях КПІ серійно випускалися гвинти до військових аеропланів, розроблені братами Касяненками, ремонтувалися відбиті у ворога німецькі й австрійські літаки, а трофейними двигунами «Мерседес» оснащувалися збудовані на базі КПІ аероплани типу «Альбатрос».

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Previous post За незаконне зберігання зброї повідомлено про підозру депутату
Next post У Черкасах запрошують у “Бібліотеку під парасолькою” | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий