У Черкасах дітям та підліткам допомагають подолати емоційний стрес і знайти нових друзів — Новини Черкащіни


22 серпня 2022, 21:02

Під час війни діти й підлітки переживають емоційний стрес. Тому фахівці Черкаського міського центру соціальних служб і мобільного простору «СпівДія заради Дітей» реалізують проекти психосоціальної підтримки дітей соціально вразливих категорій та із числа внутрішньо переміщених осіб.

Більше десятка дітей щодня збираються у дружньому колі, аби невимушено поспілкуватися, в ігровій формі довідатися про нові країни, намалювати свої мрії, розвинути творчі здібності. З допомогою наставників вони виконують різні завдання для покращення психо-емоційного стану.

«Ми намагаємося підтримати їх, допомогти адаптуватися до реалій воєнного стану, допомогти краще пізнати себе, адаптуватися до життя громади, якщо дитина приїхала до нас із іншого міста, знайти нових друзів, – розповідає фахівчиня із соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб Ірина Вічкань. – Приміром, сьогодні на занятті малюємо «Квітку Підтримки». Одночасно розмірковуємо з дітьми, що таке підтримка, як вона проявляється, в який спосіб вони можуть підтримати когось, допомогти в скрутну хвилину».

Фахівці міського центру соціальних служб працюють спільно з командою благодійного фонду «СпівДія» в рамках ще одного міжнародного проекту: «Співдія заради дітей у вільному просторі в Черкасах».

«Цей проект важливий в реаліях війни, оскільки не всі садочки нині можуть працювати, не всі школи навіть зможуть прийняти дітей з нового навчального року. І діти, особливо із соціальних категорій або ті, які приїхали в Черкаси  з фронтової чи прифронтової зони, потребують такої адаптації та соціалізації, – переконана Дар’я Дубович, менторка з комунікацій в проекті «Співдія заради дітей у вільному просторі в Черкасах». – Ми допомагаємо дітям познайомитися одне з одним, розвиваємо вміння спілкуватися, розкрити свої здібності, взагалі отримати психо-емоційну підтримку, що для них зараз вкрай необхідно».

За словами Дар’ї Дубович, їхні завдання співпадають із Центром соціальних служб, різняться тільки шляхи реалізації. Приміром, «Співдія» проводить  більше творчих рухливих завдань, інтелектуальних ігор, а заняття фахівців соціальної служби направлені на самопізнання й самоаналіз.

5s_4

На безкоштовні розвиваючі заняття у групах збирається до 10 дітей від 5 до 12 років. Заняття тривають близько 4 годин на день. За цей час змінюються наставники і завдання, але постійною має бути атмосфера дружби й невимушеного спілкування.

«Я побачив афішу і прийшов сюди, – розповідає 13-річний Юра Зінченко. – Мені тут подобається, ще й товариша із собою привів.  Вже знайшов нових друзів, будемо спілкуватися й надалі, якщо вони залишаться жити в Черкасах».

«Мені тато сказав про ці заняття, – говорить 8-класник Георгій Бел. – Цікаво тут. Виготовляємо аплікації, дивимося відео, тести проводимо».

«Спочатку мене мама вмовила сюди прийти, подивитися, а тепер я й сама щодня поспішаю на ці заняття, – ділиться враженнями киянка Катя Терентьєва. – У Черкасах я гостюю в бабусі, ще займаюся греблею на байдарках, активно проводжу літо».

Відзначимо, що програму «Соціо-емоційна підтримка підлітків в Україні» фахівці із соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб реалізують за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда України».

Проект «Співдія заради дітей у вільному просторі в Черкасах» втілює команда благодійного фонду «СпівДія» за підтримки ЮНІСЕФ, Міністерства молоді та спорту України і ГО «Черкаська молодіжна рада».

4s_2

Контакти:

Черкаський міський Центр соціальних служб
адреса: вул. Благовісна, 170 (колишня тютюнова фабрика), 2 поверх, каб.41.
Телефон: (0472)33-67-94,
«гаряча лінія» (0472) 330-900.

Графік роботи:
Щобудня з 8.45 до 17.00 години.
https://www.facebook.com/chmcss

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Мобільний простір «СпівДія заради Дітей»

Локації:

*Мобільний простір – вул. Хрещатик, 51 (гуртожиток 5)
*Стаціонарний простір – вул. Хрещатик, 200
https://www.facebook.com/spivdiia.dity

Під час реєстрації обов’язково вкажіть адресу і тип простору: стаціонарний чи мобільний 
https://cutt.ly/nJGy2Xf

За інформацією сайту ЧМР

Джерело

Previous post Ілля Ковтун виборов «срібло» на Мультиспортивному чемпіонаті Європи — Новини Черкащіни
Next post 13 черкаських вчителів стали «наставниками» найбільшої кількості 200-бальників — Новини Черкащіни

Добавить комментарий