У Черкасах можна допомагати ЗСУ, вивчаючи історію міста (ФОТО) — Новини Черкасс

Допомагати ЗСУ, пізнаючи історію та культуру Черкас. Така можливість з’явилася в черкащан у межах проєкту “Сила історії” – циклу екскурсій, кошти з яких йдуть на потреби військових.

Організаторкою та ідейною натхненницею проєкту стала Людмила Фіть. Роль екскурсоводів взяли на себе як місцеві історики та краєзнавці, так і письменники та журналісти. 

“18000” розповідає, як виникла ідея “Сили історії” та які екскурсії нині доступні черкащанам і гостям міста.

Екскурсія “Черкаси єврейські”

1 310 гривень. Саме таку суму вдалося зібрати організаторам під час першої екскурсії Черкасами. А за десять днів ця цифра зросла майже вдесятеро та попрямувала на ремонт автівки, на якій волонтери з “пекла” вивозять поранених бійців. Усе – завдяки людям, які йдуть не лише пізнавати місто, а й допомагати цим ЗСУ.

Автомобіль, на ремонт якого зібрали кошти, завдяки екскурсіям

Організаторка “Сили історії” Людмила Фіть говорить: уже перші екскурсії підтвердили, що охочих дізнаватися про Черкаси та їхню історію – багато. Ба більше, левова частка серед них – містяни, які все життя прожили тут. 

– Ідея таких екскурсій виникла під час зустрічі щодо перейменування вулиць у Черкасах. Тоді були активні обговорення і стало зрозуміло, що черкащани знають дуже мало про історію міста, – ділиться Людмила Фіть. – Тому ми не розрізняємо, чи це екскурсії для гостей Черкас, чи для містян. 

Архітектура Черкас, із якою знайомлять екскурсоводи

Нині черкащани відвідали вже більше десяти благодійних екскурсій. На кожну з них організатори набирають групу до 20 осіб. Людмила Фіть пояснює: інколи охочих є більше, проте кількість учасників доводиться обмежувати, аби людям та спікерам було комфортно. 

– У нас вже були екскурсії щодо загальної історії міста, археології, фольклору та вишивки і навіть поетична екскурсія, – говорить Людмила Фіть. – А в суботу ажіотаж викликала екскурсія від Максим Гаврилюка, де ми спостерігали за птахами. Думаємо, ще повторимо її. Також у неділю разом із Дмитром Співаковським вивчали Черкаси єврейські. 

Екскурсія “Птахи поруч з нами”

Загалом до проведення благодійних екскурсій долучилося більше десяти експертів, які перевтілилися в нове амплуа екскурсовода. Серед них – вчителі історії та української мови й літератури, викладачі вишів, краєзнавці, археологи, журналісти, народні майстри та письменники. 

Зокрема, першим до проведення екскурсій долучився історик Сергій Шамара. Нині він чи не щотижня знайомить охочих із містом та ділиться знаннями про нього. 

Екскурсія про історію Черкас від Сергія Шамари

Людмила Фіть говорить: якщо спочатку доводилося шукати екскурсоводів, то з часом спікери почали знаходити її самі. 

– Днями до нас звернулася Євгенія Марчук із Черкаського музичного коледжу з пропозицією провести екскурсію закладом та послухати їхній старовинний орган. Це – чудова ідея, – ділиться Людмила Фіть. 

Також самостійно звернулися до організаторів “Сили історії” і представники Музею рушника, де зібрані кілька сотень вишитих рушників Черкащини, Полтавщини та Кіровоградщини. Нині екскурсії сюди мають попит серед містян, тож проводять їх кілька разів на тиждень

Екскурсія в Музеї рушника від Наталії Ярмоленко

Вартість кожної екскурсії, незалежно від її тривалості – від 50 грн. Це – благодійний внесок, який повністю йде на потреби військових Черкащини. За зібрані кошти організатори відразу закривають котрусь із потреб. Якщо минулого тижня це був ремонт автомобіля, то цього тижня планують придбати рюкзак для стрілкового батальйону та магазин для зброї. Зокрема, кошти на рюкзак уже зібрали під час екскурсії 27 червня. 

Організатори додають: групи на екскурсії, що відбудуться цього тижня, вже набрані, проте охочі ще можуть записатися на екскурсії, що відбудуться наступного. 

  • Музичні таємниці старого органу. Історія про будівлю Черкаського музичного коледжу від архітектора Федора Гонци та про переможця паризького конкурсу – найкращого органу 1926 року – від композиторки Євгенії Марчук. У заході звучатиме органна музика в стилі бароко.
  • Весільні та святкові головні убори Середньої Наддніпрянщини від Олени Почтарьової та Олени Афанасенко.
  • Про історію черкаських замків к. 14-поч. 15 ст. розповідатиме Дмитро Куштан
  • Продовження екскурсії “Черкаси єврейські” від Дмитра Співаковського.

Записатися на екскурсію можна

 

 

Previous post У запеклих боях за Україну загинув уродженець Уманщини
Next post Дружина Бориса Джонсона з’явилася на саміті G7 у розкішному білому ансамблі

Добавить комментарий