У Черкасах перевіряли маршрутки — Новини Черкащіни


17 листопада 2022, 11:12

Розбите лобове скло, незатверджений графік руху та відсутність індивідуально-контрольної книжки водія. Такі порушення зафіксували працівники «Укртрансбезпеки» та поліції під час спільного рейду, пише Суспільне

Такий рейд влаштували в межах «Тижня безпеки дорожнього руху», розповів начальник центрального міжрегіонального управління Олег Лучин. Загалом перевірили 32 автобуси.

На кінцевій зупинці черкаського автовокзалу інспектори перевіряли автобуси. Оглядали усе — від технічного стану до аптечки та документів.

Водій за маршрутом Черкаси — Ватутіне Віктор Карпаушенко зазначив, що до роботи ставиться відповідально. Тож на дорогу без перевірки не виїжджає.

Зауважень до транспорту, на якому їздить пан Віктор, в інспекторів немає. Натомість у сусідньому автобусі, що їздить до Корсуня-Шевченківського, пошкоджене лобове скло. Зі слів водія Ігоря Соловея, розбив його нещодавно та не встиг замінити:

«Я їхав за фурою і з під неї вискочив камінець та вдарив по склу. Але ми усунемо цей недолік».

З такими тріщинами їздити не можна, пояснив інспектор Олександр Обухов:

«Воно заважає в русі, небезпеку несе на дорозі, видимості також заважає».

Тож він склав акт перевірки. За таке порушення передбачений штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

«Цього перевізника викличуть на розгляд у відділ контролю у Черкаські області для проведення розгляду справи», — прокоментував інспектор.

Зауваження мають до автобуса за маршрутом №6, що курсує у Черкасах.

«При перегляді документів у цьому транспортному засобі встановили, що перевізник не забезпечив водія затвердженим графіком роботи».

Це також порушення, зауважив інспектор Іван Медуха. Тож далі цим питанням займатимуться в управлінні «Укртрансбезпеки».

«Відповідальність кваліфікується за абзацом третім статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Встановлений штраф — тисяча неподаткових мінімумів доходів громадян», — пояснив інспектор..

Зі слів патрульного поліцейського Володимира Бегеби, такі рейди організовують, аби зменшити кількість аварій та дорогах:

«Від технічного стану транспортного засобу залежить життя і здоров’я пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Тому ми здійснюємо посилений контроль у цьому напрямку. Є такі порушення, за які можна провести профілактичну бесіду і відбутись усним зауваженням, а якщо порушення серйозні, то по всій строгості закону притягуємо до адміністративної відповідальності».

З початку повномасштабного вторгнення кількість автобусних перевезень збільшилась удвічі, розповів начальник міжрегіонального управління «Укртрансбезпеки» Олег Лучин. Однак, як пояснив він, не всі вони курсують легально. Аби таких виявити — обстежують кожен автобус:

«Коли перевезення здійснюється легально, вони є в базі і ми можемо провести всебічне та справедливе розслідування причин транспортної пригоди. До того ж пасажири, які перебувають на борту перевізника, застраховані».

«Тиждень безпеки дорожнього руху», в межах якого відбуваються такі рейди, триватиме до 20 листопада.

Джерело

Previous post На 5 днів перекриють рух по вулиці Незалежності
Next post Пункти обігріву для населення готують у Черкасах — Новини Черкащіни

Добавить комментарий