У Черкасах всесвітньовідомий аквареліст презентував персональну виставку | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Художник зі Слов’янська Віктор Зелік, який переїхав до Черкас після повномасштабного вторгнення, представив черкасцям 40 своїх акварельних картин. Виставку “Акварельна елегія” презентували в Черкаському обласному краєзнавчому музеї вчора, 31 січня.

“Акварельна елегія” вже друга персональна виставка, яку аквареліст представляє саме в Черкасах. В екпозиції понад 40 пейзажних та сюжетних картин, написаних легко та емоційно тепло. Більшість з них дозволяє перенестись у часі і поблукати вуличками Ялти, набрати у груди повітря Криму, пригадати, якими були наші улюблені міста до повномасштабного вторгнення.

Війна змусила художника шукати прихистку в Черкасах. Його переживання і надії — всі втілені у роботах, написаних акварелями у сірих та чорних тонах. Зараз колір на картинах Віктора Зеліка з’явився знову — колір віри в Перемогу.

Художник обожнює досліджувати міста. Відшуковувати в них старовину, що дивом збереглася, і закарбовувати її. Бо, за його словами, “старі міста” просто зникають назавжди. А сьогодні багато з них просто знищує «під нуль» ворог. Як його улюблені найстаріші на Донечині Слов’янск та Бахмут.

Є в здобутку майстра і зображення Черкас. І на цій виставці їх кілька.

Більшість унікальних черкаських акварелей від Віктора Зеліка ми не побачимо, бо вони вже розлетілися по приватних колекціях. Проте, як запевнив художник, він має ідею створити ще серію робіт із зображенням старих Черкас та атмосферної Соснівки.

— Мені дуже подобаються Черкаси. Унікальний парк в Соснівці над Дніпром. Скульптури на його затишних алеях. Величні дуби та сосни. Він такий атмосферний. Взагалі, мене не цікавлять залізобетонні багатоповерхові споруди. А от старенькі будівлі з цікавою архітектурою, невеличкі дворики та провулки — навпаки. Вони надихають на творчість, — розповів Віктор Зелік.

Довідково. Віктор Зелік входить до сотні найкращих художників світу, що працюють в техніці станкової акварелі.  Майже два десятиліття після закінчення нині Харківської державної академії дизайну і мистецтв він працював худоником-оформлювачем.

Його багатий мистецький набуток складають роботи, виконані в різних техніках — монументально-декоративний живопис, плакатна техніка, батик, ілюстрування книг, кераміка з підполив’яним розписом. Зупинився на акварелі, яку пише вже понад 30 років. За плечима Віктора Зеліка — чисельні виставки. Більшість з них демонстрували на Донеччині та у Криму.

Тетяна Балякіна

Previous post Кожна гривня сплачених податків – запорука економічної стійкості, — Ігор Табурець — Новини Черкас
Next post У черкаському ЦНАПі з’явилася нова послуга | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий