У Черкасах у період з 4 по 9 травня лабораторно зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій низки шкідливих речовин у повітрі.
Про це повідомили у пресслужбі обласного гідрометцентру.
За цей час було досліджено 395 проб атмосферного повітря, які відбиралися чотири рази на добу у різних районах міста — в центрі, Дніпровському та Південно-західному мікрорайонах.
У всіх районах міста спостерігалося забруднення пиловими домішками, діоксидом азоту, аміаком, а також формальдегідом. У центральній частині міста перевищення фіксувалися за пилом, діоксидом азоту та аміаком, у Дніпровському мікрорайоні додатково відзначено перевищення формальдегіду, у Південно-західному — пил, діоксид азоту та аміак.
Порівняно з попереднім тижнем, у місті загалом зафіксовано зростання середньодобових концентрацій більшості контрольованих речовин. Фахівці пояснюють це теплою та маловітряною погодою, яка сприяла накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.
