У Черкаському кардіоцентрі запрацював комп’ютерний томограф — Новини Черкащіни


20 жовтня 2023, 19:03

У Черкаському кардіоцентрі запрацював комп’ютерний томограф зі спеціальною програмою для виявлення хвороб серця. Тепер можна провести глибинну діагностику серця пацієнта та запобігти інфаркту чи інсульту.

Апарат вже освоїли фахівці закладу й кажуть, що він унікальний для області, розповів Суспільному завідувач відділення серцево-судинної хірургії кардіоцентру Олег Журба.

Аналогів цього комп’ютерного томографа немає у Черкаській області, розповів завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба.

«У жодному лікувальному закладі немає такого, він має кардіосинхронізацію, кардіологічний пакет, який дозволяє зробити певні 3D реконструкції, дозволяє перевірити коронарні артерії без коронографії».

Цей комп’ютерний томограф має спеціальне програмне забезпечення, яке працює з урахуванням всіх особливостей серцево-судинної системи, пояснив завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба.

«Якщо зробити звичайну КТ серця зображення буде розмитим. Тому що орган це динамічний. Він скорочується, розслабляється. Тут, по-перше, є кардіосинхронізація. Серце скоротилося, зробили знімок, серце розправилося зробили знімок».

Обстеження на цьому комп’ютерному томографі для пацієнтів кардіоцентру безоплатне. Хворі більше не мають проходити його деінде, розповів Олег Журба.

«Тепер наші пацієнти мають змогу отримувати закритий комплекс, не треба отримувати цей комплекс десь в інших закладах чи місцях. Він допоможе діагностувати всю кардіологічну патологію і також буде використовуватися в ургентних цілях».

Попри глибинність обстеження, триває воно лічені хвилини, каже лікарка-рентгенолог Євгенія Жадинська.

«Воно триває максимально десь 15-20 хвилин, це враховуючи те, що буде поставлений внутрішньовенний катетер для введення контрасту».

Завдяки точності зображення та врахування особливостей серцевих скорочень, перед лікарями відкривається максимально точна картина стану здоров’я хворого, розповіла лікарка.

Вартість томографа – понад 15,5 мільйонів гривень. Придбали його державним коштом, розповів Олег Журба. Аби встановити прилад, заклад готував спеціальне приміщення та виконував низку вимог.

Обладнання ввели в повну експлуатацію. Працює воно у режимі 24/7, розповів Олег Журба. Томограф обслуговує як амбулаторних, так і пацієнтів у важких станах.

Джерело

Previous post Представники УМА завітали до міста-побратима Бидгощ — Новини Черкащіни
Next post На персональній виставці знаменитого скульптора в столиці «домінують» зображення Шевченка і Шкляра з Черкащини… — Новини Черкащіни

Добавить комментарий