У держлісгоспах висіяли 16 гектарів лісових розсадників

Деталі

Лісівники Черкащини, зокрема, і Смілянського лісгоспу вже зараз активно працюють над вирощуванням високоякісного посадкового матеріалу для майбутньої лісокультурної кампанії.
Відтак, наголошують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, в лісових розсадниках та теплицях зростають та отримують постійний лісівничий догляд мільйони тендітних сіянців деревних та чагарникових порід. Загалом у держлісгоспах області налічується 47 лісових розсадників, загальна площа посівів – понад 16 га.
«Цього року у лісорозсадниках та теплицях висіяли близько 30 деревних та чагарникових порід, найбільше – сосни, дуба, горіха чорного. Окрім основних лісоутворюючих порід, висіяли насіння сосни Палласа, ялини, модрини, липи серцелистої, клена гостролистого, берези повислої, ясена, гіркокаштана, горіха грецького, абрикоса звичайного, гледичії колючої, горобини, груші звичайної, ліщини ведмежої, сливи, черешні, яблуні, калини, карагани, шипшини, вишні та інші», – розповідають лісівники обласного управління.

 

І додають, три держлісгоспи вирощують сіянці із закритою кореневою системою, зокрема Смілянський лісгосп вирощує сіянці дуба із закритою кореневою системою, Уманський та Корсунь-Шевченківський лісгоспи – модрину. За словами лісівників, цей метод дає змогу продовжити садіння лісових культур у різні агротехнічні строки та сприяє кращій приживлюваності.
Вирощування посадкового матеріалу – тривалий та клопіткий процес. Наразі лісівники проводять необхідні догляди, аби згодом отримати якісні сіянці для лісокультурних потреб.
Тож, за словами провідного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства обласного управління Аліни Лісової, вже до наступної весни лісгоспи планують отримати близько 7,7 мільйонів відмінних стандартних сіянців основних та супутніх порід для заліснення запланованих лісових ділянок.

scroll back to top

Previous post В області під час війни відмінили капітальні ремонти шляхів
Next post Заборонили російську музику в українських медіа та у громадському просторі

Добавить комментарий