У Городищі мати й син отруїлись дикорослими грибами — Новини Черкащіни

21 травня 2026, 13:12

На Черкащині 19 травня зареєстровано ще один випадок отруєння дикорослими грибами.

Про це повідомляють фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

У місті Городище Черкаської області зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами – «підвишнями». Постраждали двоє осіб – мати та син, які вживали дикорослі гриби, зібрані у садку батьків постраждалої жінки.

За годину після вживання грибів у постраждалих з’явилися характерні симптоми отруєння: нудота, блювання, біль у животі, загальна слабкість і запаморочення.

Хворих шпиталізували до комунального некомерційного підприємства «Городищенське медичне об’єднання» Городищенської міської ради, де їм надають необхідну медичну допомогу.

Довідково: підвишень – умовно їстівний гриб, який потребує обов’язкового відварювання перед приготуванням щонайменше 15 хвилин. Основна небезпека полягає у високій схожості цього гриба з отруйними двійниками. Недосвідчені грибники можуть сплутати його зі смертельно отруйними білими видами говорушок.

Джерело

Previous post У Черкасах поліцейські охорони повернули загублену дівчинку матері — Новини Черкащіни
Next post На Черкащину за рік релокувалися майже 400 підприємств — Новини Черкащіни

Добавить комментарий