У громаді на Черкащині створили власну пожежну команду — Новини Черкащіни


17 листопада 2022, 09:59

Від ідеї до втілення задуму знадобився рік: у Шрамківській громаді Золотоніського району створили власну пожежну команду. Зі слів сільського голови Анатолія Кулі, до цього пожежне відділення було на базі цукрового заводу, проте його закрили більше ніж двадцять років тому, пише Суспільне.


Володимир Гриценко працює водієм пожежної машини. В професії він 10 років.

«Я раніше також тут працював — тут була пожежна частина. Що змінилося: ремонт гарний зробили, утім машина майже така сама, машина того самого зразка як і була раніше», — розповів Володимир Гриценко.

До колишньої роботи також повернувся із задоволенням пожежник Володимир Іванович.

«Мені усе подобається в цій роботі. Відповідальність дуже велика, тому що ти знаєш, що в будь-яку хвилину повинен виїхати, щоб тебе не підвела техніка, потрібно її підготувати».

a3becf331b4453e2

Окрім авто командна забезпечена і спеціальним спорядженням. Тому, аби зібратися на виїзд, потрібно декілька хвилин, додав рятувальник:

«У нас є відділення, де зберігається інвентар: рукава, крани, ГПВ-600, вогнегасники тощо».

У команді нині шестеро і кожен має досвід роботи у цій сфері. Тому у такому згуртованому колективі працювати одне задоволення, розповів водій Олександр Лисенко.

«Буває різне стається, робота дійсно відповідальна, ну справляємось. Ми кожного дня збираємось, кожного дня щось робимо. Коли когось одного немає в колективі, то ми вже скучаємо за ним».

Команду створили 11 жовтня. За місяць роботи на виклик виїжджали тричі, розповів керівник Дмитро Лотош. Їхнє основне завдання – приїхати першими і локалізувати початок пожежі.

«Ми не маємо права вимикати світло, газ тощо. Це не в нашій компетенції, ми підвозимо воду рятувальникам, а спеціалізована вже техніка, яка новіша в нас є у Драбові, вона гасить основну пожежу».

За двадцять років приміщення занепали. Тому нині самостійно тут займаються ремонтом, пояснив пан Дмитро.

«На часі нині будівництво котельні, вже опалення зроблене. Тут у нас буде роздягальня для бійців. Тут ми робимо санвузол, щоб бійці могли приїхати з пожежі помитися, переодягнутися і просушити свої речі.

Місцева команда виїжджає на ліквідацію пожеж у 23 населені пункти громади, розповів сільський голова Анатолій Куля.

«Від нинішнього пожежного відділення, державного, сама Шрамківка знаходиться на відстані 25 кілометрів. А наші дальні села знаходяться і понад 40 кілометрів. Так просто нереально туди швидко дістатися і, коли вже приїжджає із пожежної частини машина, то приїжджає вже на згарище. То й вирішили організувати власну пожежну команду».

Джерело

Previous post Пункти обігріву для населення готують у Черкасах — Новини Черкащіни
Next post Фрагмент крилатої ракети знищили піротехніки Черкащини — Новини Черкащіни

Добавить комментарий