У Костянтинівській шкільній бібліотеці провели місячник краєзнавства

Деталі

 

Весь жовтень у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.
— У цьому навчальному році місячник проходив під гаслом: «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Наша Костянтинівська спеціалізована школа також долучилася до Всеукраїнського заходу. Бібліотечне краєзнавство стає одним із пріоритетних напрямків бібліотечної науки, практики, управління й освіти. Бібліотеки формують фонди краєзнавчих і місцевих документів, довідково-пошуковий апарат, здійснюють бібліотечно-інформаційне обслуговування, готують краєзнавчі бібліографічні посібники та створюють бази даних, проводять методичну і науково-дослідну роботу в галузі краєзнавства, — розповідає шкільна бібліотекарка Любов Любченко. — А особливості шкільної бібліотеки полягають в тому, що вона сприяє духовно-етичному вихованні молоді, оскільки, повертаючи до читання молодь, передбачає збереження духовної спадщини.
У Костянтинівській спеціалізованій школі місячник краєзнавства відкрили презентацією фотостенду у фойє «Найкрасивіші бібліотеки світу». Також на цьому стенді красувалися фото сільської бібліотеки та шкільної бібліотеки.
У книгозбірні було організовано книжкову виставку «Письменники рідного краю — дітям», працює виставка «Черкащина — край козацький» з такими рубриками: «Мій рідний край, моя Смілянщина» та «Село моє, для мене ти єдине». У бібліотеці діє «територія творчості», де діти мають змогу малювати, ліпити, робити різні поробки.
Для здобувачів освіти 3-4 класів разом з бібліотекаркою сільської бібліотеки Тищенко Л.А були проведені краєзнавчі читання «Дитячі письменники краю». Класні керівники середніх класів також долучилися до проведення місячника , провели краєзнавчі подорожі «Барви осені». Педагог-організатор Світлана Чорнобай для учнів старших класів організувала фотовернісаж «Чудовий край-чудової краси». Учні 2 класу сходили на екскурсію до сільської бібліотеки та подивились вернісаж «Народні промисли краю», на якому діти побачили роботи (вишивки, малюнки ) своїх дідусів та бабусь.

 

Бібліотекар шкільної бібліотеки Любов Василівна Любченко приділяє велику увагу краєзнавству, веде краєзнавчу картотеку, формує тематичні папки : «Видатні люди Черкащини», «Художники Черкащини», «Письменники рідного краю», «Сучасні герої Черкащини».
У річному плані роботи завжди виділені заходи до ювілейних дат наших земляків. Організовуються книжкові виставки з нагоди ювілеїв, наприклад, нещодавно вшановували 120-річчя від дня народження Семена Скляренка, 150-річчя від дня народження українського спортсмена-борця Івана Піддубного та 145-річчя від дня народження С. Єфремова, видатного українського літературознавця. А в грудні планується підготувати виставку до 130-річчя від дня народження В.Л Симиренка.
Любов Василівна прекрасний фаховий бібліотекар, довгий час працює у школі, знає кожну дитину, кожну родину, любить і знає рідне село.
Нещодавно Любов Любченко відсвяткувала свій ювілей, це було справжнє свято для дітей та колег. Адже всі поважають її, люблять шкільну бібліотеку, приходять сюди за новинами , знаннями і порадами, завдяки Любові Василівну тут затишно, по-родинному тепло і цікаво.
Любов Василівна має ще багато задумів і мрій. Незабаром вона готується провести літературно-краєзнавчий фуршет, де учні питимуть цілющий чай, заварений із лікарських трав, смакуватимуть варення, обговорюватимуть прочитані книжки, шкільне життя та краєзнавчу роботу.

scroll back to top

Previous post Екс-губернатор Тулуб став дописувачем парламентської газети | Новони Черкащіни — огляд політики
Next post В обласному центрі створили мурал за мотивами творчості Данила Нарбута

Добавить комментарий