У Лисянці прихожани самостійно із отцем побудували храм

Парафіяни самостійно побудували храм у Лисянці

фото: “Сусільне: Черкаси”

Про це розповідає “Суспільне: Черкаси”.

Нині храм оздоблюють іконами всередині та викладають мозаїкою ззовні. Це завершальний етап будівництва, розповів настоятель, .

Звели храм у 2022 році за гроші парафіян. До того, протягом десяти років, збиралися у хатинці. Її теж придбали жителі громади, аби слухати богослужіння українською мовою. За два місяці парафіяни вирішили побудувати церкву.

Парафіяни самостійно будують храм у ЛисянціПарафіяни самостійно будують храм у Лисянці

фото: “Сусільне: Черкаси”

Через те, що грошей мали небагато, частину будівельних робіт виконували самостійно. Архітектора не наймали, щоб здешевити вартість будівництва. Тому священник вечорами на “міліметровці” малював храм сам. Прихожани носили пісок та замішували бетон.

Парафіяни самостійно будують храм у ЛисянціПарафіяни самостійно будують храм у Лисянці

фото: “Сусільне: Черкаси”

Відкрили храм Покрови Пресвятої Богородиці Православної церкви України два роки тому, у 2022 році, розповів Іван Мазур. На його будівництво спрямували два мільйони гривень. Їх збирали люди зі всієї України. Ім’я кожного доброчинника нині закарбовано в книзі пожертв церкви.

Як оздобити церкву всередині, вирішували усією парафією. До прикладу, іконостас зробили із кованого заліза. Нині храм прикрашають іконами. Деякі намалювала донька настоятеля Марія Олексів, їх зокрема вмонтували в іконостас.

Парафіяни самостійно побудували храм у ЛисянціПарафіяни самостійно побудували храм у Лисянці

фото: “Сусільне: Черкаси”

Нині залишилось зробити фасад будівлі. На ньому планують розмістити ікону пресвятої Богородиці, яка символізуватиме назву храму.

Щоб зайти у церкву, знімали двері: ще одна парафія перейшла до ПЦУ на Черкащині.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Previous post Кухарчук став героєм коміксу
Next post На Трійцю в області синоптики прогнозують аномальну спеку | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий