Про це розповідає “Суспільне: Черкаси”.
Нині храм оздоблюють іконами всередині та викладають мозаїкою ззовні. Це завершальний етап будівництва, розповів настоятель, .
Звели храм у 2022 році за гроші парафіян. До того, протягом десяти років, збиралися у хатинці. Її теж придбали жителі громади, аби слухати богослужіння українською мовою. За два місяці парафіяни вирішили побудувати церкву.
Через те, що грошей мали небагато, частину будівельних робіт виконували самостійно. Архітектора не наймали, щоб здешевити вартість будівництва. Тому священник вечорами на “міліметровці” малював храм сам. Прихожани носили пісок та замішували бетон.
Відкрили храм Покрови Пресвятої Богородиці Православної церкви України два роки тому, у 2022 році, розповів Іван Мазур. На його будівництво спрямували два мільйони гривень. Їх збирали люди зі всієї України. Ім’я кожного доброчинника нині закарбовано в книзі пожертв церкви.
Як оздобити церкву всередині, вирішували усією парафією. До прикладу, іконостас зробили із кованого заліза. Нині храм прикрашають іконами. Деякі намалювала донька настоятеля Марія Олексів, їх зокрема вмонтували в іконостас.
Нині залишилось зробити фасад будівлі. На ньому планують розмістити ікону пресвятої Богородиці, яка символізуватиме назву храму.
Щоб зайти у церкву, знімали двері: ще одна парафія перейшла до ПЦУ на Черкащині.
Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.