У нас 215 хороших новин – ми повернули додому наших людей – звернення Президента Володимира Зеленського

Деталі

Ми повернули додому наших людей. Тож у нас 215 хороших новин. 215!
Це однозначно перемога для нашої держави, для всього нашого суспільства. А головне – для 215 родин, які зможуть побачити своїх близьких у безпеці.
Герой України Євгеній Бова. Герой України Лев Пашко. Герой України Денис Прокопенко.
А загалом 108 бійців «Азова», загалом 188 героїв «Азовсталі» та Маріуполя. Восьмеро – поранені під час російського теракту в Оленівці. Загалом 215 героїв!
Це воїни Нацгвардії, нашої армії, Військово-Морських сил, прикордонники, поліцейські, тероборонівці, працівники СБУ та інші.
Дмитро Козацький – знаменитий «Орест», фотограф з «Азовсталі». Микола Кущ і Костянтин Нікітенко – бойовики засудили їх до смертної кари.
Катерина Поліщук – «Пташка», Марʼяна Мамонова, Валентина Зубко, Яна Шумовецька, Зоряна Репецька, Анастасія Черненька.
Ми памʼятаємо про всіх наших людей і намагаємося врятувати кожного українця. В цьому сенс України, наша сутність, цим ми відрізняємось від ворога… Ми цінуємо кожне життя!
І обов’язково зробимо все, щоб урятувати всіх, хто перебуває в російському полоні.
Ця операція готувалася доволі довго. І в обміні є кілька складових.
Перша складова: ми обміняли одного фаната Росії на 200 воїнів. Спочатку нам пропонували повернути 50 наших людей в обмін на одного з тих, хто перебував у слідчому ізоляторі СБУ. Ми говорили. Наполягали. Число 50 зросло до двохсот. Вони вже в Україні. Я вважаю, це хороший результат.
Хоча навіть більше, ніж 200… Бо серед звільнених українок є ті, хто готується стати мамою. І я особливо щасливий, що вдалося зараз повернути їх в Україну.
Віддати Медведчука за справжніх воїнів – не шкода. Він пройшов усі слідчі дії, які передбачені законодавством. Україна отримала від нього все, що необхідно для встановлення правди в межах кримінальних проваджень.
Друга складова – окрім 200 воїнів, ми повернули ще пʼятьох бойових командирів, за яких довелося поборотися найбільше, найдовше, найскладніше. Їм загрожувало найжорстокіше. П’ять супергероїв.
В обмін на них ми віддали 55 тих, хто не заслуговує ані жалю, ані співчуття, ані взагалі будь-яких слів. Тих, хто воював проти України. І тих, хто зрадив Україну. Тих, хто нам з вами точно не потрібен.
Україна домовилася з Туреччиною – я говорив про це з Президентом Ердоганом, – що пʼятеро наших командирів, яких звільняють з полону, перебуватимуть у повній безпеці, у комфортних умовах і під особистою протекцією Президента Туреччини. На час до кінця війни. Але ми забезпечимо їхнім родинам можливість з ними бачитися.
Сергій Волинський, Святослав Паламар, Денис Прокопенко, Олег Хоменко, Денис Шлега. Ще раз дякую Президенту Ердогану!
І, звичайно, ми допомогли нашим друзям – це питання честі для України, питання нашої вдячності за допомогу нашій державі. Нам вдалося звільнити десятьох іноземних громадян, які перебували в російському полоні.
Свого часу ми обговорювали це з Борисом Джонсоном – він звертався по сприяння. Із американськими друзями. Тепер додому повернуться: п’ять громадян Великої Британії, два громадяни США, один громадянин Марокко і громадянин Швеції, один громадянин Хорватії. Ворог призначив їм вирок – довгий термін ув’язнення чи смертну кару. Ми врятували їм життя.
Усі вони повернуться додому за посередництва Саудівської Аравії. Щиро вдячний за допомогу всім, хто долучився!
І хочу назвати тих людей, завдяки кому ми маємо сьогодні ці 215 хороших новин.
З українського боку питанням звільнення займається достатньо потужна група. Нею керують четверо: керівник Офісу Єрмак, керівник нашої розвідки Буданов, голова СБУ Малюк і Рустем Умеров. А також дякую їхній команді – Дмитру Усову, омбудсмену Лубінцю, міністру Монастирському.
Дякую вам, хлопці, за цей український успіх!
Вже завтра представимо й деяких інших учасників нашої групи, яка працює заради порятунку наших людей із полону. Надамо також і більше деталей цього обміну. Дочекайтесь, будь ласка, відповідного брифінгу.
Ще раз дякую всім, хто реалізував цю перемогу для України!
Вітаю всіх наших захисників, наших захисниць, які повертаються додому!

 

Previous post У жителя Золотоноші знайшли майже сотню пакетиків із наркотиками (ФОТО) — Новини Черкасс
Next post Черкаська ТЕЦ шукає працівників — Новини Черкащіни

Добавить комментарий