У нашому краї побудували завод з переробки кукурудзи

Деталі

Компанія Seed Corp відкрила в селі Гельмязів Золотоніського району першу чергу нового заводу з переробки кукурудзи.

 

Це вже другий великий інвестиційний проєкт компанії на Черкащині. Обсяг власних інвестицій складатиме 30 мільйонів доларів, завод має забезпечити 200 нових робочих місць.
Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Черкасиобленерго», фахівці якого в рекордні строки підключили об’єкт до електроенергії.
Seed Corp працює на Черкащині вже третій рік. Зокрема, має понад 5 тисяч га гектарів поливних площ земель і насіннєвий завод у Черкасах. Півроку тому підприємство розпочало проєкт із будівництва заводу з переробки кукурудзи та калібрування зерна на Золотоніщині. Нині здана перша черга, а загалом у планах компанії – звести завод за 4 роки. Власні інвестиції компанії складуть 30 млн. дол. Завод стане ще одним потужним підприємством АПК Черкащини, який додасть регіону понад 200 робочих місць.

 

«Це вже четвертий завод, який я будую в своєму житті і саме від нього я отримав найбільше задоволення, — зазначив під час виступу співзасновник компанії Seed Corp Сергій Терещук, — Коли працює гарна команда, а обласною адміністрацією створено загальний інвестиційний клімат, де немає місця бюрократичним перепонам, то працювати легко та приємно. Причому на всіх стадіях – отримання дозволів, проєктування та безпосередньо будівництва. І в цьому є велика заслуга голови Черкаської ОДА Олександра Скічка. Без створеного ОДА клімату, відношення та дієвої допомоги з такою кількістю підрядників –понад 20, нам не вдалося б побудувати завод у рекордні терміни – за 3,5 місяці, тоді як зазвичай такі об’єкти зводяться за рік».
Співзасновник Seed Corp особливо відзначив велику роль у швидкій реалізації проєкту колективу ПАТ «Черкасиобленерго» та його керівника – голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука. «З мого досвіду, питання електрифікації заводів завжди є складними. Але на Черкащині все вийшло зовсім інакше, — розповів Сергій Терещук. — З «Черкасиобленерго» та Олегом Самчуком у нас з самого початку склалася ділова, конкретна та продуктивна співпраця. Це вперше в моїй практиці, коли було підписано контракт, і рівно через 2 місяці, як кажуть, день у день, відбулося підключення заводу потужністю 2,2 мВт до електроенергії. Це стало результатом великої спільної роботи, коли будь-які узгодження відбувалися оперативно та продуктивно».
У свою чергу Олег Самчук зазначив, що ця подяка – заслуга команди «Черкасиобленерго», не тільки з приєднання, а і з реконструкції двох повітряних ліній по 10 кВт кожна.
«Впевнений, що такі ж якісні та своєчасні послуги ми зможемо надати всім інвесторам, які забажають реалізувати проекти на черкаській землі, і Черкащина буде №1 для інвесторів»,– підкреслив Самчук.
«Про цей завод ми говорили з інвесторами у лютому нинішнього року, у травні були тут з міністром АПК, після чого зараз бачимо готовий чудовий та сучасний завод», – наголосив голова ОДА Олександр Скічко.
За його словами, дуже важливо, що мова йде про переробне підприємство, а це значить – про більшу додану вартість, ніж просто виробництво сировини. Такі підприємства мають бути у кожній ОТГ, адже це переробка, сучасні технології, надходження до бюджетів та робочі місця. З нашого досвіду, з громад, де є такі переробні підприємства, люди не виїжджають працювати в інші місця.

scroll back to top

Previous post Осінні шкідники озимих культур
Next post День буде із сонячними проясненнями

Добавить комментарий