У селі на Черкащині люди самі побудували церкву — Новини Черкащіни


22 червня 2024, 21:09

У Лисянці на Черкащині парафіяни разом з настоятелем побудували храм Покрови Пресвятої Богородиці Православної церкви України. Нині його оздоблюють іконами всередині та викладають мозаїкою ззовні.

Це завершальний етап будівництва, розповів Суспільному настоятель, отець Іван Мазур

Звели храм у 2022 році за гроші парафіян. До того часу, протягом десяти років, збиралися у хатинці, також придбаній жителями громади, аби слухати богослужіння українською мовою, розповів настоятель церкви Іван Мазур:

«Громада купила за власні кошти, бо не давали виділити десь клаптик землі, то рішила громада собі придбати. Тут і придбали, ще тут був отець Роман Котів»

Отець Іван пригадав, як у 2018 році провів свою першу службу:

«Нас тут зібралося, мабуть, 12 людей на свято Преображення. Тоді була зроблена їхніми руками церковця».

А за два місяці, розповів, парафіяни вирішили побудувати нову:

«Вони прийшли до мене на квартиру, де вони мене поселили і кажуть: будемо будувати храм. Я їм кажу: а ви розумієте скільки коштів потрібно? Вони: будуть кошти, що ви переживаєте. Я не смів навіть питатися, чи в них є якісь кошти у касі чи немає».

Через те, що грошей мали небагато частину будівельних робіт виконували самостійно.

«Архітектора ми не брали, приходилося, щоб здешевити, малювати самому. Я вечорами на «міліметровці» малював цей храм».

Парафіянка Надія Зінченко пригадала, як з робітниками та отцем Іваном почали зводити церкву:

«Канавки ми копали самі, отакі, як я, жіночки і ще таких в нас було восьмеро жіночок. Під’єдналися до нас ще люди. Бетон заливали. Ми хотіли найняти собі з Києва машину, а дуже для нас дорого, ми не могли і от рішили своїми силами. Цемент, пісок ми самі колотили, самі носили».

Ідея придбати хатину, а потім звести храм виникла через бажання слухати богослужіння українською у православній церкві України, розповіла Надія Зінченко:

«Я ходила в московську церкву. Ну там в мене був такий випадок, що я туди не захотіла. Українська церква в нас була в Лисянці, але вона була трошки далекувато».

Вирішила не відвідувати Українську православну церкву московського патріархату і місцева жителька Лідія Микитченко:

«От тоді відбувся зі мною перелом, тоді я зрозуміла, що не тим шляхом пішла. Мені треба щось змінювати».

За її словами, церква зведена парафіянами — це місце, де відпочиває душею.

«Коли залили фундамент, зробили заливку, от в тому кутку, я написала, поки розчин був свіжий: «нашому храмові бути!» І далі поставила дату, він є, він живий, він працює, а ми ним живемо».

Відкрили храм Покрови Пресвятої Богородиці Православної церкви України два роки тому, у 2022 році, розповів Іван Мазур. На його будівництво спрямували два мільйони гривень. Їх збирали люди зі всієї України. Ім’я кожного доброчинника нині закарбовано в книзі пожертв церкви.

«Таких як меценатів, у нас не було. Були люди, які в загальному пожертвували упродовж тих років, були що десь 70, 80 тисяч, трошки вони докладалися», — розповів Іван Мазур.

Як оздобити церкву всередині, вирішували усією парафією, додав Іван Мазур. До прикладу, іконостас зробили із кованого заліза. Нині прикрашають храм іконами, розповів отець Іван. Одні — намалювала його донька Марія Олексів.

«Це її перші такі роботи, які вже ми вмонтували в іконостас. Зараз вона працює над тими іконами, які мають бути тут. Це має бути ікона святого. Буде в нас ікона святого Михаїла».

А є ікони врятовані від війни і привезені зі сходу України.

«Це наші хлопці привезли, Збройні Сили України привезли з Бахмута, там було приміщення розвалене, розбите і під тими розвалинами цього будинку вони знайшли цю ікону».

Нині залишилось зробити фасад будівлі, розповів Іван Мазур.

«Де є овальні вікна, донизу, щоб надати контур такий, як вікна, то там буде продовження ікони і, якщо Бог допоможе, то ми плануємо цю ікону зробити з мозаїки. Це в нас є чотири таких вікна, це в нас буде чотири богородичні свята».

Тако, розповів отець Іван, від центральної дороги, на фасаді, планують розмістити ікону пресвятої Богородиці, яка символізуватиме назву храму.

Джерело

Previous post У поліції повідомили деталі вбивства 10-річної дівчинки (фото, відео) — Новини Черкащіни
Next post У Шполі вбили 10-річну дівчинку — Новини Черкащіни

Добавить комментарий