Деталі
На засіданні виконавчого комітету проголосували за затвердження Ради безбар’єрності.
Склад цієї ради Смілянської територіальної громади очолить перший заступник міського голови Олександр Лисенко. До складу також входитиме більше 30-ти членів. Це начальники відділів та управлінь виконавчого комітету, керівники медичних закладів міста, представники гродськості, які мають відповідний досвід подолання викликів (як власних, так і загальних), представники депутатського корпусу Смілянської міської ради.
Як зазначається у положенні про Раду безбар’єрності, вона є постійним консультативно-дорадчим органом при виконавчому комітеті Смілянської міської ради, що утворюється з метою: створення безбар’єрного простору Смілі; сприяння захисту й забезпечення повного й рівного здійснення всіма людьми всіх прав людини й основоположних свобод, заохочення поваги до притаманної їм гідності; системного залучення громадськості до моніторингу за реалізацією державної політики, стратегічних та операційних документів та їх ефективністі, в частині створення безбар’єрного простору.
Основними завданнями Ради є: сприяння створенню безбар’єрного простору в 6-ти напрямах: фізичному, суспільному та громадянському, освітньому, інформаційному, економічному та цифровому. Також мають перевіряти результати діяльності за 4 складовими: безбар’єрність вулиць і приміщень, безбар’єрність публічних послуг, безбар’єрність товарів загального користування, безбар’єрність публічної інформації. Серед завдань і сприяння формуванню та реалізації стратегічних, операційних і фінансових документів щодо системного впровадження конкретних заходів по створенню безбар’єрного простору, враховуючи потреби різних людей та створивши умови життя комфортні для всіх, прибравши бар’єри та обмеження.
У положенні про Раду йдеться, що на неї покладені завдання вивчати результати діяльності структурних підрозділів виконавчого комітету Смілянської міської ради, підприємств, установ та організацій з питань створення безбар’єрного простору. Перші результати діяльності цієї Ради ми можемо побачити десь за півроку. Адже саме такий граничний термін вказаний для початку реалізації будь-яких законодавчих документів. Бо наразі, слід визнати, що в Смілі дуже мало зроблено у напрямку безбар’єрності. А потреби громади все більше зростають. Адже людей, які потребують створення умов для їх безперешкодного пересування, стає все більше.