Як зберегти тепло у квартирі: практичні поради | Новони Черкащіни — огляд політики

Жалюзі, штори та навіть щільність фарбування батареї впливає на те, чи буде у вашій квартирі тепло. Звісно, передусім температура в помешканні залежить від параметрів, які надають теплопостачальні підприємства. Але існують лайфхаки, які допоможуть це тепло затримувати у квартирах на довше.

Продовжуємо збирати для вас корисні поради. Цього разу лайфхаками поділилася головна інженерка Катерина Папуша, інформує пресслужба «Нової якості».

18 градусів тепла в помешканні – це норма

– Перед тим, як скаржитися на ледь теплі батареї, потрібно розуміти, яка температура в помешканнях вважається нормою. Так, відповідно до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», норма – це не менше 18 градусів тепла, а в наріжних кімнатах – не менше 20 градусів, – зазначає Катерина Папуша. – Якщо у вашій квартирі холодніше, необхідно звернутися до нас для з’ясування причини. Працівники обстежать на предмет рівномірного розподілу теплоносія, перевірять запірну арматуру, знімуть параметри на вводі в житловий будинок, проведуть розповітрення. За потреби – спрямуємо вас до теплопостачальної організації, зокрема, може знадобитися ваша заява до теплової інспекції. Це – якщо говорити про проблеми на мережах, коли для якісного теплопостачання потрібне втручання фахівців.

Та в більшості випадків мешканці самостійно можуть подбати про тепло у своїх оселях. Тому Катерина Папуша вкотре застерігає містян від втручання в роботу запірної арматури.

Самовільно не регулюйте запірну арматуру

– Вона не є обладнанням для регулювання температурних показників. Більше того, втручання мешканців може призвести до гідравлічного розбалансування будинку та навіть до гідравлічного удару в мережі. У крайніх квартирах відразу стане прохолодно, – наголошує головна інженерка.

Якісні вікна та жалюзі скорочують втрату тепла

Натомість радить звернути увагу на вікна, штори та радіатори в помешканні. Зокрема, доведений факт, що якісні склопакети можуть скоротити втрату тепла на 50 %. Тому не варто економити при виборі виробника склопакетів. Затримати тепло допоможуть і жалюзі. Дані свідчать, що 8-15 % тепла може «втікати» через скло. І якраз жалюзі можуть його затримати.

– Та якщо за вікном сонячно, піднімайте їх. Це ж стосується й штор: удень їх краще відкривати, щоб сонячні промені потрапляли до кімнати та обігрівали її. До речі, зверніть увагу й на довжину занавісок, особливо якщо вони щільні. Довгі тюль чи штори, як би дивно це не звучало, перекривають дорогу теплу до помешкання. Тому краще обирайте – короткі або ж піднімайте їх над радіаторами, – радить Катерина Папуша.

+20 % тепловіддачі дає екран із фольги

Водночас за самими батареями краще розмістити екран із фольги. Це підвищить тепловіддачу на 20 %, і не буде безладного прогрівання стін. Тепло йтиме у квартиру.

Провітрюйте приміщення дозовано

Є рекомендації і щодо провітрювання самого приміщення. Не варто лишати кватирку тривалий час відчиненою. Значно ефективніше, коли повітря надходитиме дозовано: по 10-15 хвилин. Також головна інженерка радить зачиняти міжкімнатні двері, щоб тепло не «втікало». До того ж така звичка допоможе визначити, яка у вас кімната найтепліша.

– А ще не варто на радіатори наносити багато шарів фарби – це значно затримуватиме тепло. Не рекомендую й оздоблювати батареї різними декоративними решітками, адже вони теж гальмують подачу тепла у ваші квартири, – зауважує Катерина Папуша.

Джерело

Previous post Через несправні печі за добу виникло 4 пожежі — Происшествия в Черкассах
Next post Смілянська дитяча школа мистецтв презентувала історію у світлинах

Добавить комментарий