Українці ще погіршили своє ставлення до росіян і білорусів — Новини Черкасс

Такі результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”.

81% опитаних українців негативно ставиться до росіян, у квітні показник становив 69%, у квітні 2021 року – 41%. 14% ставляться до росіян нейтрально, лише 3% – позитивно.

До білорусів негативно ставляться 52% (у квітні 2022 – 33%, у квітні 2021 – 4%), нейтрально – 34%, позитивно – 10%.

До росіян, які проживають в Україні, ставлення переважно нейтральне – 42%. Позитивно ставляться до них 22%, негативно – 29%. До російськомовних українців ставлення переважно позитивне – 51% або нейтральне – 31%, негативне – лише 14%.

Загалом внаслідок війни ставлення до російськомовних українців покращилось з 37% у квітні 2021 року до 51% у серпні 2022 року, хоча за чотири останні місяці рівень позивного ставлення дещо знизився на користь нейтрального, при відсутності зростання негативу.

Додамо, опитування провели серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 17-18 серпня.

Кількість українців, які вдома розмовляють державною мовою, зростає.

Абсолютна більшість українців упевнена, що ми зможемо відбити напад росіян.

Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю

Previous post На одному з блокпостів біля Умані виявили водія з підробленими документами
Next post Браконьєри на Звенигородщині виловили риби на майже 200 тисяч гривень — Новини Черкасс

Добавить комментарий