«Укрзалізниця» продала непрофільний актив на Черкащині вп’ятеро дорожче за стартову ціну — Новини Черкащіни


29 вересня 2021, 15:03

Державна компанія «Укрзалізниця» продала магазин у Смілі за 15,5 млн грн. Його стартова ціна була близько 3 млн грн.

Державна компанія «Укрзалізниця» розпочала продаж своїх непрофільних активів. Першим лотом стало вбудоване нежиле приміщення першого поверху та частини підвалу – магазин у місті Сміла Черкаської області, площею 2 225,5 кв. м. Балансоутримувачем майна є Шевченківський територіальний відділ матеріально-технічного забезпечення регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» (https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2021-09-14-000034-1).

За словами голови Черкаської ОДА Олександра Скічка, продаж непрофільних активів держпідприємств – це і шлях до підвищення ефективності їхньої роботи, і ресурс для модернізації інфраструктури, і більш ефективне використання таких активів на користь громади.

«Нонсенс, але компанія, яка займається перевезеннями, має у власності ось такий об’єкт у Смілі. А ще – клуб веслування, спиртосховище, аптеки, підвальні приміщення… і таких об’єктів сотні по країні. Це все так звані непрофільні активи – приміщення та будівлі, які перебувають у власності компанії, але не пов’язані з її основною діяльністю. Вона їх не використовує, а лише витрачає гроші на утримання. Ми вивчали це питання, коли я був членом Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури. І ось нарешті пішов рух. Те, що перший успішний аукціон відбувся саме на Черкащині, є свідченням зацікавленості інвесторів у розвитку їхніх проєктів в області і сприятливого інвестклімату, який ми створюємо», – підкреслив очільник області.

В «Укрзалізниці» планують, що кошти від продажу непрофільних активів будуть спрямовані на ремонт інфраструктури та рухомого складу в пропорції 50/50. Усього до кінця року держкомпанія планує продати об’єкти непрофільної інфраструктури на суму понад 500 млн грн.

Нагадаємо, що в серпні цього року на Черкащині стартував проєкт «Укрзалізниці» з електрифікації дільниці «Черкаси – ім. Т.Шевченка».

Пресслужба ОДА

Джерело

Previous post Справа 7-річного Андрійка: поліція шукає свідків | Новини Умані
Next post На Черкащині у цеху з переробки олійних культур загинув працівник — Новини Черкащіни

Добавить комментарий