Усім жителям будинку доведеться платити за опалення місць загального користування

Деталі

 

 

Смілян продовжує турбувати тема нарахування сплати за місця загального користування. Міська влада повторює, що за детальним роз’ясненням цього питання краще звертатися до фахівців КП «Смілакомутеплоенерго».

З грудня минулого року вступили в дію низка законів та постанов Кабінету міністрів України. Тож комунальні підприємства зобов’язані послуговуватися цими нормами. Головні положення законодавства передбачають ключові зміни:
• Всі власники багатоквартирного будинку несуть відповідальність за його функціонування. Тобто, власник квартири у будинку має сплачувати свою частку за обслуговування місць загального користування.
• Ця норма стосується також оплати обігріву місць загального користування таких, як під’їзди, горища, підвали тощо. За обігрів цих площ зобов’язані платити свою частку усі, в тому числі власники індивідуального опалення. Раніше оплату цих площ забезпечували лише абоненти, підключені до центрального опалення.
• Змінився і спосіб нарахування за оплату тепла. Раніше нараховували за площу, а тепер нараховують за гігакалорії, які споживає будинок. Така система передбачає оплату тільки фактично використаного тепла.
Таким чином, нова система мала б зробити нарахування за тепло справедливішими, оскільки раніше весь тягар оплати за місця загального користування несли лише абоненти централізованого опалення.
Чому треба обігрівати “спільну площу”?
Обігрів місць загального користування є нагальною необхідністю. Від цього залежить функціонування холодного водопостачання, каналізації та інших мереж.
Поширена думка, коли “у під’їзді холодно”, тоді нема за що платити. Однак ця думка є хибною, оскільки, у будь-якому випадку, у місцях загального користування є плюсова температура, яка забезпечується постачанням теплоносія до будівлі. В протилежному випадку, якщо б всередині будинку була мінусова температура, тоді б вода холодного водопостачання та каналізація замерзли б і не працювали б. Тож це тепло також потрібно оплачувати.

scroll back to top

Previous post Черкаського школяра відзначив міністр — Новини Черкасс
Next post Світ має зробити вибір: припинення звірств Росії або чергові вибухи російських бомб – звернення Президента Володимира Зеленського

Добавить комментарий