За інформацією МОЗ України, з серпня антибіотики відпускатимуть винятково за рецептом — Новини Черкащіни


29 липня 2022, 21:15

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким аптеки відпускатимуть антибіотики за електронним рецептом. На тимчасово окупованих територіях їх відпускатимуть без рецепта лікаря.

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

“Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), яке дозволяє відпуск антибактеріальних лікарських засобів за власні кошти пацієнта за електронним рецептом”, — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що таке рішення впроваджується для вирішення проблеми неконтрольованого відпуску та нераціонального вживання рецептурних лікарських засобів.

Водночас МОЗ повідомляє, що нововведення впроваджуватиметься поступово в межах перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар, як і раніше, має виписати паперовий рецепт.

Джерело

Previous post Керівники поліції Черкащини привітали фахівців кадрових підрозділів із їхнім профсвятом — Новини Черкащіни
Next post Чи штрафуватимуть жінок, які не стануть на військовий облік? Пояснює юрист

Добавить комментарий