Залізне весілля подружжя Фартушніх

Дата публікації

Перегляди: 7

Юрія Миновича і Марію Никифорівну Фартушніх знаю з ранньої молодості.
Працелюбна пара, мудрі люди, які завжди підтримають, допоможуть порадою і добрим словом. Днями подружжя відзначатиме 65 років подружнього життя, або, як його ще називають, залізне весілля.

Коли їх запитують про секрет такого сімейного довголіття, то вони лише посміхаються у відповідь. «Поважати і підтримувати один одного потрібно, — зізнається Юрій Минович і додає, — без цього жити не можна, ні в молодості, коли ще повні сил, ні в старості».

Активні та працелюбні, і Юрій Минович, і Марія Никифорівна замолоду не цуралися ніякої важкої праці. «Ми ж в селі виросли, — продовжує Юрій Минович, — а там знаєте, як — змалечку і за худобою навчилися доглядати, і в полі нарівні з дорослими працювали».

Не балувала їх доля, але це лише зміцнило і чоловіка, і дружину.

Більше сорока років Фартушні проживають у Шполі, а от починалася їхня родина з Лип’янки. Там побралися у далекому 1959 році. Там збудували свій перший дім. Не було в ті часи допомоги, то навіть траншею під фундамент для нового будинку вдвох копали.

Марія Никифорівна – з покоління тих жінок, які свого часу навіть не думали про декретну відпустку. «Не до неї було», — пригадує. Двох синів народила, Віталія і Олександра, і відразу ж на роботу. Працювала в ланці і на свинофермі, в торгівлі.

Юрій Минович пройшов шлях від тракториста до голови колгоспу в Антонівці. Згодився його досвід і в районному управлінні сільського господарства та в заготівельній конторі, яку очолював напередодні виходу на пенсію.

Дев’яносто років трудового стажу мають на двох ювіляри. Тож і після виходу на заслужений відпочинок, доки вистачало сил, і чималі городи обходили, й худобу домашню утримували.

Зараз, зізнаються, здоров’я вже не те, тож з надією покладаються на допомогу сина Віталія, який проживає в Ярославці, та онуків, які віддячують бабусі і дідусеві любов’ю та увагою за життєву науку та мудрість.

Віку й здоров’я вам, шановні ювіляри!

Катерина Вальчиковська

Шполянські вісті

Previous post Пам’яті Ткаченка Олександра Миколайовича
Next post Фахівці Черкаського ЦКПХ продовжують говорити про ментальне здоров’я із жителями області — Новини Черкащіни

Добавить комментарий