“Заповідна” дача: під час війни голова Черкаської облради Анатолій Підгорний будує будинок

З початком війни в українських посадовців різних рівнів потяг до розкошів та красивого життя, здається, тільки посилився. Таке враження, що вони намагаються, так би мовити, жити на повну, ніби сьогодні – останній день Помпеї. Тож гучні скандали із захмарними зарплатами чиновників та правоохоронців, оформленням різних додаткових пільг та статусів, як-то інвалідності, мільйонні хабарі в доларах, будівництво дорогезних будинків та купівля предметів розкоші – раз-у-раз збурюють суспільство, щоразу поглиблюючи прірву між Героями в окопах, що захищають саме життя в Україні, і власниками високих кабінетів та «золотих унітазів».

І ця пристрасть до багатства як вірус передається кожному, хто «заходить» на більш-менш важливу посаду. Як показує практика, не оминула вона і голову Черкаської обласної ради Анатолія Підгорного.

blank

Село Чеснопіль Тальнівської міської громади на Звенигородщині. Офіційно тут мешкає, за відкритими даними «Вікіпедії», всього 136 людей. Це мальовничий хутірець на березі річки Синюха на межі Черкаської та Кіровоградської областей, на території якого в тому числі знаходиться Синюський заказник — ландшафтний заказник місцевого значення. Тихоплинна повноводна ріка, густі очерети на берегах, чисте цілюще повітря та захоплюючі краєвиди. Саме тут, подалі від людських очей, у 2020 році Людмила Миколаївна Підгорна, дружина Анатолія Вікторовича, в один день – 31 липня – стала щасливою власницею двох земельних ділянок із житловим будинком по вулиці Івана Богуна, що знаходяться поряд і безпоседньо виходять до річки. Номери будинків не вказуємо, щоб не було запитань про нібито «розголошення конфіденційних даних», хоч всі в селі вам вкажуть, де це.

blank blank

У декларації Анатолія Підгорного за 2023 рік обидві ділянки на 26 і 18 соток та старенька сільська хата на 50 кв. м. відображені із смішною вартістю – 14 171 грн, 9 856 грн та 19 943 грн відповідно. Хоча навіть попереднє дослідження оголошень з продажу нерухомості в цьому районі свідчить, що вартість явно занижена, адже чим ближче стоїть будинок до води, тим дорожче за нього просять. Деякі оголошення сягають мільйона гривень! А про привабливість земельних ділянок саме у Чеснополі може свідчити те, що буквально через город від голови обласної ради знаходиться симпатична база відпочинку, що за 3700 грн на добу обіцяє краєвид на річку із затишного будиночка, чистий, піщаний пляж на березі Синюхи, неймовірну атмосферу та затишок для прекрасного настрою та дійсно вдалого відпочинку.

blank blank

Воістину, як справедливо зазначають на публічному сайті бази відпочинку, Чеснопіль – місце щасливих людей. І подружжя Підгорних – серед них. Бо на цій подвійній земельній ділянці не так давно почав рости фешенебельний будинок, на перший погляд на пару сотень квадратних метрів, із панорамними вікнами, терасою та величезною територією з додатковими приміщеннями та причалом. Будинок практично готовий, роботи з благоустрою досі тривають, одначе, цього незавершеного будівництва в декларації Анатолія Підгорного за минулий рік ми не знаходимо. Можливо, він розпочав його лише цього року. І війна абсолютно не стала йому в цьому за заваді! Напевне, як висловився на останній сесії Черкаської обласної ради один із опозиційних до Підгорного депутатів: вона для нього навіть не починалась. Тож ніяких причин почекати з масштабним і дороговартісним проектом подружжя Підгорних не побачило. До речі, у публічній площині ми не зустрічали інформацію про значні донати особисто Анатолія Підгорного, більше того, як було озвучено на тій же сесії, депутатський корпус так і не спромігся скинутись із власних кишень на більш-менш значну покупку для фронту. Мабуть, розбудова власної «імперійки» у керівника облради в більшому пріоритеті.

blank blank

Цікаво, що сільська хата, яка значиться в декларації, досі стоїть на своєму місці. А новий будинок зростає значно нижче за неї, у безпосередній близькості до води. А як свідчать відкриті дані Кадастрової карти, одна із земельних ділянок, що належить Людмилі Підгорній, має цільове призначення «Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» площею 0,1832 га, до води не доходить практично на таку ж відстань, як і довжина цієї ділянки. Інша ділянка, суміжна з нею, площею 0,2639 га, має цільове призначення «Для ведення особистого селянського господарства», тож будувати на ній житло – заборонено. Тобто новобудова росте або на самозахопленій землі прибережної охоронної смуги, або на землі, де будувати нічого не можна?

 

 

blank blank

 

Варто зазначити, що згідно із Статтею 88 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів – 25 метрів; для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів – 50 метрів; для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів. Річка Синюха розтягується на 111 кілометрів у межах кількох областей України, тож малою її назвати важко, а тому природоохоронна смуга на її берегах має становити щонайменше 50 метрів.

Додамо також, що чинним законодавством України дійсно передбачено можливість будівництва об’єктів нерухомості на землях сільськогосподарського призначення, але за умови, що подальше функціональне використання цих об’єктів відповідатиме цільовому призначенню земельної ділянки. І є чіткий перелік того, що відповідно до Національного класифікатора будівель і споруд НК 018:2023, затвердженого Наказом Міністерства економіки України від 16.05.2023 р. №3573, можна будувати: корівники, стайні, свинарники, кошари, конюшні, розплідники, промислові курники, зерносховища, ангари та фермерські господарські будівлі, погреби, виноробні заводи, винні чани, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо. Тож якщо, звісно, Підгорні не будують семизірковий курорт для своїх свиней чи курей, то до будівельного майданчика хочеш-не хочеш – а виникають запитання.

На підтвердження цього в розпорядженні редакції опинилося відео, на якому прекрасно видно і річку, і сам новий будинок Підгорних, і стару хату, і базу відпочинку поруч. Картинка дає змогу зорієнтуватись, наскільки близько новий будинок до водного плеса та наскільки капітальні споруди там не схожі на звичайні господарські будівлі. Тим більше, що з обох боків широке дворище з новобудовою відгороджене високим парканом в самісіньку воду. Хоч це робити категорично заборонено, не кажучи вже, знову ж таки, про те, що одна ділянка по документах до води не доходить. Місцеві ж мешканці кажуть, що раніше на місці новозведеного причалу для Підгорних був громадський пляж, однак тепер доступ до нього закрито.

Про моральний бік подібного масштабного будівництва під час війни, коли бойові бригади щодня просять донатити хоча б по гривні на закриття найнеобхідніших потреб, ми вже не говоримо. Адже матеріальний бік – просто вражаючий, бо вартість таких робіт може стартувати від двох мільйонів гривень! Це можна легко перевірити просто задавши в пошуку фразу «Будівництво нових будинків під ключ». Більше того, закритою залишається інформація, а чи має вказане будівництво необхідні дозволи та документи. Обізнані тальнівські чиновники на умовах конфіденційності запевняють, що не має.

blank

Взяти ж коментар у самого Анатолія Підгорного нам не вдалося. На особистий телефон ми не додзвонилися, у приймальні обласної ради нам сказали, що його немає на місці, а пресслужба, до якої ми звернулись по коментар, досі нічого не відповіла. Залишаємо за ним право публічно все пояснити.

blank

 

Між тим, варто нагадати, що Анатолій Підгорний і так має де жити. Причому таких «сімейних гніздечок» у нього – ціла купа! В розділі об’єкти нерухомості щорічної декларації за 2023 рік він зазначає понад 70 (!) позицій – будинки, квартири, земельні ділянки, що належать йому та дружині. А додайте сюди ще елітну зброю, 6 автомобілів, сільськогосподарську техніку, корпоративні права на 6 юридичних осіб і гроші! Якщо скласти його та дружини зарплату у понад мільйон гривень, майже мільйон готівкових коштів, відкладених «на чорний день», дивіденди, доходи від здачі майна в оренду, – то вийде майже чотири мільйони гривень в річному сімейному гаманці! При цьому він не гребує і додатковими копійками – з 2022 року отримує виплати за статус людини з інвалідністю близько 77 тисяч грн на рік. Останнє, виходить, дрібниця, – але приємна. Та й такий статус сьогодні дає змогу уникати мобілізації. Хоч якраз Анатолію Вікторовичу захищати зі зброєю в руках як нікому є що.

Але не дарма кажуть, що апетит приходить під час їжі, бо заможний голова обласної ради готовий вичавити з держави все до копійки, що йому за посадою і статусом «положено»! Нагадаємо, як у вересні цього року областю прокотилась хвиля обурення, адже на розгляд сесії Черкаської обласної ради було поставлено питання про надбавку до зарплати голові у 15%. Звісно, як і очікувалось, більшість депутатів допомогли Анатолію Вікторовичу покращити сімейний бюджет. Згідно електронної декларації за 2023 рік пан Підгорний заробив на своїй посаді більше мільйона гривень, якщо бути точними, – то 1 119 155 грн. Тепер же його зарплата в грошовому еквіваленті стане більшою майже на 170 000 грн на рік.

Замість висновка та для повноти портрету Анатолія Підгорного мусимо додати, що в цьому році він крупно оскандалився блокуванням прозорого аудиту майна Черкаської обласної ради. Паралельно ж сам приватизував ласі майданчики «Облпалива», які свого часу належали до цього майна. Як неодноразово заявляли опозиційні до нього депутати обласної ради, саме тому її керівництво кістьми лягає, щоб аудит не пройшов. Бо, напевне, ще є, що дерибанити, і дуже не хочеться, щоб про цю «чорну приватизацію» на фоні війни стало відомо на загал. Він також був завжди прихильником московської церкви з її «рузьким міром». Ба більше, якось був навіть виділив з обласного бюджету матеріальну допомогу московським попам! Також виступав проти рішення облради про заборону цієї ворожої церкви. Утім, ці політично-релігійні зашквари – то вже тема для інших сюжетів.

Тетяна Воронцова

Previous post Фрукти з запахом свята: цікаві факти про мандарини
Next post У Білгороді-Дністровському автомобіль «Lexus» на смерть збив людину, — поліція | Кримінальні новини

Добавить комментарий