Зелена аптечка: лікарські трави в Україні і в чому вони допомагають

Українці здавна звертаються до народної медицини за допомогою в лікуванні різних недуг. У наших луках і полях ростуть десятки видів лікарських рослин, які можна зібрати самостійно або купити готові збори в аптеці. Такі трави варто мати в домашній аптечки на випадок нездужання.

Важливо пам’ятати: самолікування травами може нашкодити вашому здоров’ю, особливо якщо ви приймаєте зібрані вручну рослини, адже розрахувати правильну дозу самостійно неможливо. Прийом рослин може доповнити призначене лікарем лікування, але не замінити його, розповідає УНІАН.

В українських лісах і полях росте багато цілющих трав. Ось головні з них:

Мати-й-мачуха – дуже поширена трава з дрібними жовтими квітками, яка покращує засвоєння їжі і секрецію шлункового соку, а також сприяє лікуванню ГРВІ. Відвар квітки знімає м’язові болі, запалення ясен і пітливість ніг.

Барвінок – скромна сланка трава з блідо-блакитними квітками. Застосовується при діареї, туберкульозі, цинзі, стоматологічних захворюваннях. З рожевого барвінку добувають препарати, які застосовуються в хіміотерапії раку.

Шавлія лікарська – польова квітка, яку застосовують як зовнішньо, так і всередину. Чай з шавлії корисний при виразках і гастритах, колітах, запаленні жовчного міхура. Ефірне масло квітки вдихають при захворюваннях дихальних шляхів. Відваром шавлії полощуть рот при стоматологічних захворюваннях і ангіні. Також відваром шавлії миють голову при випаданні волосся.

Звіробій – корисний при захворюваннях хвороб травлення і хворобливої менструації. Ця рослина є природним антидепресантом. Дослідження доводять, що звіробій як заспокійливе так само ефективний, як традиційні ліки. Відвари з квітки застосовують при стресі, хронічної втоми і головних болях.

Кропива – природне джерело вітамінів і мікроелементів. Листя кропиви можна додавати в супи і салати. Рослина покращує якість крові, полегшує симптоми ПМС і менопаузи, полегшує біль у м’язах і налагоджує роботу травної системи. Зовнішньо відвари кропиви застосовують для лікування шкірних хвороб і випадіння волосся.

Полин – висока рослина з дрібними жовтими квітками. Використовується для полоскання рота, а також при лікуванні астми, ревматизму, гастриту, захворювань печінки, анемії, туберкульозу. Полин покращує апетит і зменшує тягу до алкоголю. Однак у цієї рослини також багато протипоказань.

Календула – природний антибіотик, який дуже ефективний проти стафілококів і стрептококів. Календулу застосовують для загоєння ран і опіків, а також для полоскання горла при стоматиті і ангіні.

Материнка – симпатична літнє рослина, яку застосовують як відхаркувальний і протизапальний засіб. Квітка знімає болі в животі, допомагає при спазмах і ревматизмі. Також рослина діє як снодійний і заспокійливий засіб.

Навіть у природних ліків є протипоказання, тому перед їх застосуванням обов’язково прочитайте інструкцію. Якщо збираєте дикі трави, то зривайте їх в сухий день в період максимального розкриття квіток. Засушіть рослини на сонці і заварюйте з них чай.

Previous post Як не стати жертвою шахраїв: поради поліції
Next post На Херсонщині помер у лікарні мотоцикліст, який перекинувся у кювет. ФОТО | Кримінальні новини

Добавить комментарий