Змінився алгоритм отримання інсуліну для хворих на цукровий діабет

Деталі

 

Із 1 жовтня у країні змінився алгоритм отримання інсуліну хворими на цукровий діабет. Відтепер реімбурсацію інсулінів адмініструватиме Національна служба здоров’я України (НСЗУ).
За інформацією НСЗУ, із 1 жовтня держава гарантує пацієнтам із цукровим діабетом можливість отримати необхідну форму інсулінів безоплатно або з доплатою, за умови запровадження та дотримання певних чітких правил.
Хворий на цукровий діабет має звернутися до свого лікаря-ендокринолога в заклад, де перебуває на диспансерному обліку (у консультативно-діагностичний центр або дитячу лікарню). Лікар складає індивідуальний план лікування, у якому фіксує діагноз із визначенням типу та дозування інсуліну і виписує електронний рецепт. За цим електронним рецептом хворий може отримати препарат в аптеці, що має договір із НСЗУ. Повторний рецепт за складеним ендокринологом індивідуальним планом пацієнт може отримувати вже у лікаря, з яким підписано декларацію на обслуговування Тож, якщо ви й досі не обрали сімейного лікаря, – зробіть це.
Проте необхідно зазначити, що призначення ендокринолога сімейний лікар самостійно не змінює. Після закінчення кількості інсуліну за планом лікування або за потребою сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану.
Варто зазначити, що такий алгоритм реімбурсації, подібний до програми «Доступні ліки», має низку очевидних переваг для пацієнта. Зокрема те, що доступ до життєво необхідних ліків відтепер не залежатиме від місця перебування хворого. Наприклад, смілянин, який перебуває на відпочинку або у справах в іншому регіоні країни, зможе отримати інсулін у визначених аптеках так само швидко і безвідмовно, як і вдома.
У Національній службі здоров’я повідомляють, що таку аптеку можна буде впізнати за наліпками «Доступні ліки+інсулін», а в разі виникнення питань можна звертатися у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77
Смілянська міська рада закликає інсулінозалежних хворих на цукровий діабет, які ще не звернулися до ендокринолога за індивідуальним планом лікування і електронним рецептом, не зволікати і зробити це якнайшвидше!

scroll back to top

Previous post Школи у Смілі вже працюють, а от позашкілля – ні, бо керівники гуртків не вакцинуються
Next post Й надалі буде сухо

Добавить комментарий