“Змушував дітей постувати та бив за непослух”: на черкасця, який знущався з родини, відкрили кілька проваджень (ВІДЕО) | Новини Умані

Чоловік кілька років тримав у страху своїх дружину та дітей, бив їх та знущався. Найбільше від насильства батька страждав 13-річний син, який отримував стусанів за найменший проступок та навіть за програш на змаганнях. Це тривало п’ять років, поки сусіди не викликала поліцію. Про знущання відверто розповіла його дружина, якій завдяки втручанню активістів та Служби у справах дітей вдалось втікти від чоловіка-бузувіра.

ЦИТУВАВ “БОГА” ТА ПОГРОЖУВАВ “УСІХ ПОСТРІЛЯТИ”

Минулого тижня відеозапис затримання чоловіка опублікували на сторінці ГУНП в Черкаській області. На ньому видно та чутно, що чоловік не добирає слів, нецензурно виражається та погрожує поліцейській, яка з ним розмовляла у відділку. Особливо чоловіку не сподобалося те, що на нього надягли кайданки.

– Скоро мій товариш прийде, принесе… – і я вас всіх постріляю. Я особисто погрожую вам, – звертається до поліцейської затриманий. Пізніше, після погроз правоохоронцям, він зауважує, що карати дитину велів Бог. – Той, хто не виховує дітей фізичною силою, той їх не любить. Це сам Бог сказав.

У міській Службі у справах дітей розповіли, що 14-го вересня, до них надійшло повідомлення про те, що багатодітній родині з Черкас голова сімейства вчиняє фізичне насилля до дітей.Про проблеми в родині повідомив сусід. Чоловік зателефонував і розповів, що по сусідству сильно кричать діти,  а їх батько б’є їх палицею. Про це журналістам “Про все” розповіла очільниця міської Служби у справах дітей Світлана Шишлюк.

– В Службі у справах дітей відреагували негайно. Ми виїхали на місце, разом із медиками та поліцією все зафіксували. В одного з хлопчиків була вся рука у синцях, від плеча до пальчиків, а у дівчинки був синяк на лобі, – повідомила посадовиця. – Нашими службовцями були складені необхідні документи та акти. Мати дітей, яка також зазнавала насильства погодилась отримати допомогу. На сьогодні діти і жінка знаходяться у безпеці. Ми помістили їх до кризового центру та працюємо з постраждалими, адже дітям треба відвідувати навчання та гуртки. Далі Центр соціальних служб та поліція будуть працювати із батьком дітей. 

Світлана Олександрівна також розповіла, що чоловік поводив себе дуже агресивно та погрожував “прийти і розстріляти” працівників Служби. 

– За наявною  інформацією, у цього чоловіка також є діти від першого шлюбу і разом із колишньою дружиною він був позбавлений батьківських прав, – повідомляють у Службі у справах дітей.

“ВИХОВУВАВ” ДІТЕЙ ЗА СВОЇМИ РЕЛІГІЙНИМИ КАНОНАМИ ТА НЕЩАДНО БИВ СТАРШОГО СИНА

– Коли до нас прийшли зі Служби у справах дітей, то спочатку хотіли забрати тільки сина. Я наполягла, що допомоги потребуємо всі ми, адже від морального та фізичного насильства страждають і діти, і я, – розповідає мати дітей. – З приводу нанесення побоїв дитині ми написали заяву до поліції.

Жінка, ім’я якої ми не розкриваємо з етичних міркувань та міркувань її безпеки, розповіла свою версію подій журналісту “Про все”.

Аня (ім’я жінки змінено – ред.) розповіла, що була змушена просити допомоги у служб, бо її чоловік останнім часом дуже багато п’є  і виміщує свою злість на дітях. 

– Ми виховуємо 5-х дітей, молодшій 7 років. Найбільше страждає від його побої старший 13-річний син. Дитина боїться йти додому після школи. Син займається спортом. І якщо він програє на змаганнях, то батько його б’є за це, – каже жінка. – Мій чоловік віруюча людина – старовір. Однак жорстке дотримання релігійних правил не допомагає йому утриматись від вживання алкоголю. Якщо раніше він не пив хоча б у дні посту, то зараз навіть це не допомагає. За його релігійними переконаннями кілька днів на тиждень неможна вживати у їжу м’ясні та молочні продукти. Дітей він також змушував дотримуватись такого посту. 

“Змушував дітей постувати та бив за непослух”: на черкасця, який знущався з родини, відкрили кілька проваджень (ВІДЕО)Скріншот з відео Нацполіції

З її слів, таке в родині триває останні п’ять років, але значно гірше стало рік тому. 

– Раніше я не зверталася за допомогою, ми терпіли це приниження. Я хотіла, щоб це лишалося в родині і ми прощали йому це. Коли я погрожувала йому разом з дітьми піти від нього, він переконував, що ми нікому не потрібні. Мене це тримало, бо я сама з Узбекистану і в мене нікого тут немає, – продовжує жінка. – Останньою  краплею стала ситуація,  коли син після чергових побоїв плакав і обіцяв мені піти з дому. Все сталося через те, що старший син пішов до магазину, всі інші діти також пішли за ним. Петя (батько дітей – ред.) побив його з це, хоча сам відпустив їх у магазин.

ЖЕРТВАМ БАТЬКА-АБ’ЮЗЕРА ДОПОМОГЛИ БЛАГОДІЙНИКИ

На сьогодні його дружина з дітьми перебувають у безпеці. Їм надали допомогу благодійники з Жіночого кризового центру “Мережка”. В закладі надають допомогу родинам, які постраждали від домашнього насильства, здійснюють кризове консультування/втручання потерпілих та надають притулок.

– Дякую, що благодійники допомогли нам та прихистили в Кризовому центрі. Нині ми у безпеці і про нас турбуються. Тут добрі люди, яким небайдужа наша доля, – каже Аня.

Як повідомили нашим журналістам в Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області, на чоловіка складено ряд адміністративних матеріалів за вчинене.

– На чоловіка було складено кілька протоколів: за ст. 173 (Дрібне хуліганство – ред.), частини першої ст. 173-2 (Вчинення насильства в сім’ї -ред.), ст. 184 (Невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей – ред.) та ст. 185 (Злісна непокора – ред.) КУпАП. Наразі вирішується питання щодо подальшої долі родини, – інформують в обласній поліції.

Коли матеріал готувався до публікації, стало відомо, що за вчинене на чоловіка відкрили кілька кримінальних проваджень за ст. 125 КК України (Умисне легке тілесне ушкодження -ред.) та ст. 129 КК України (Погроза вбивством – ред.). 

Однак чи взято під варту чоловіка у поліції не повідомляють.

Джерело: Про Все66

Previous post У РДА мова йшла про фінанси, медицину та освіту
Next post Неповнолітню лучанку розшукують на Черкащині | Новини Умані

Добавить комментарий