
Деталі
Нині на місці зруйнованих будинків стоїть банер, який нагадує про трагедію. Водночас серед пустої ділянки зведено одну нову хату.
Темою подальшої долі людей, які наприкінці грудня 2023 року втратили свої домівки внаслідок ворожого ракетного удару на території Сміли, зацікавилися журналісти видання «Прочерк». Зокрема, Назарій Вівчарик поспілкувався з деякими смілянами, чиє житло було знесено через руйнацію.
Як він з’ясував, наймолодший житель, чий будинок також було знищено, вирішив не змінювати місце проживання і поселився на старому місці. Чоловік збудував нову хату за кошти, надані державою, а також завдяки компенсації, виділеній владою Сміли. Ці кошти допомогли зібрати громади Черкащини. Нагадаємо, всім восьми власникам зруйнованих будинків було виплачено по 2 мільйони гривень.
– Ми перерахували ці кошти на карткові рахунки власників зруйнованих будівель, за які вони можуть придбати або побудувати житло. Це перший випадок у країні. Думаю, вам не потрібно розповідати, що за ці гроші в Смілі можна придбати гідне житло, і ще трохи залишиться, – сказав у розмові з журналістом мер Сміли.
Назарій Вівчарик поспілкувався з Марією Щербиною та її чоловіком Григорієм. Це вже літні люди. Вони зізналися, що будуватися не мали сил, тому купили трикімнатну квартиру на першому поверсі в мікрорайоні неподалік (район Богдана).
– Хтось із сусідів придбав житло в тому ж мікрорайоні, неподалік від зруйнованого, хтось переїхав в інші мікрорайони, а дехто – навіть у Черкаси. Хтось обрав житло ближче до дітей, в іншій області – як склалося життя. Ми б хотіли жити на старому місці. Спершу ж обіцяли, що там збудують нові будинки. Ми вже звикли там жити. Та потім влада вирішила виділити кошти, і на тому спасибі, – розповідає пані Марія.
Як з’ясував журналіст, єдиний, хто почав будуватися на місці зруйнованого будинку, – це Артем Алхімов. Його мама, Марина Валентинівна, розповідає, що більшість сусідів були літнього віку, і їм було легше купити житло, тоді як її син хотів залишитися жити на старому місці.
Проте наданих коштів не вистачило. Довелося наново робити проєкт і починати будівництво. Через це коштів бракувало. А ще орендоване житло, де проживали діти, довелося залишити, бо його власники вирішили продавати. Тож перед Новим 2025 роком діти в’їхали в нову хату, хоч багато чого ще не дороблено. Але це вже своє житло.
– Обігріваються конвекторами, електрикою, – говорить Марина Валентинівна.