Душили та порвали підрясник: капелана черкаської тероборони виштовхали з “московської” церкви в Хуторах | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Капелана Черкаської тероборони Володимира Педька силоміць виштовхали з церкви, «викручуючи руки та душачи за шию». Інцидент трапився 31 липня. Церква, в якій це сталося, належить до Московського патріархату та розташована в селі Хутори.

Про це капелан повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За словами Володимира Педька, він, разом з отцем Олександром Бареєм, проводив для селян недільні молебні протягом останнього місяця, оскільки в Хуторах немає справжньої української церкви.

— За цей час до нас звернулось понад 250 людей з проханням створити українську церкву в Хуторах. Тож ми пішли в церкву на Літургію до громади Іоана Хрестителя (Московського патріархату), аби розділити з ними молитву та запросити людей на збори, які мають відбутися 7 серпня. Але ще з перших хвилин ми бачили, що не є бажаними гостями в храмі, — розповідає капелан.

Після Літургії між священиками Московського патріархату та представниками ПЦУ виник конфлікт.

— Під час проповіді (хоча це була швидше політ-агітація), почалися закиди, що є «ряжені» священики. Ми мовчали усю службу, три години, і разом молилися як належно. Коли ж хотіли поставити питання, чи це він про нас так говорить на проповіді і чи можемо ми поспілкуватися, нас «братки» настоятеля Олега Капітонова просто почали виштовхувати з храму, проявляючи грубу силу, — говорить Володимир Педько.

Він зазначає, що його взяли попід руки, порвавши одяг та підрясник, викручуючи пальці і душачи за шию винесли з храму. Водночас дівчину, яка це все фільмувала, почали тягнути за волосся, штовхати та забирати телефон.

— Віддали телефон вже на вулиці, правда з однією умовою – усе видалити. Добре, що наші технології вже нічого не видаляють назавжди і хоч щось лишилось. Багато зняти вона не змогла, бо важко це робити, коли тобі руки викручують і волосся виривають. Але хоч щось та є, — додає капелан. — Поки ми боремося з руськими, відстоюючи наші кордони, вони зомбують українців зсередини через церкву. Прямо в центрі України є філіали росії! Доки ми будемо це дозволяти?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Треба садити їх до в’язниці»: черкаський капелан про священиків-колаборантів

Previous post Може бути попередженням: у поліції прокоментували заяву росії про вогневі позиції в Черкасах
Next post У МОЗ відповіли на найпоширеніші питання про декларацію з лікарем | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий