Генштаб ЗСУ скасував скандальні дозволи на переміщення військовозобовʼязаних

Деталі

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив про те, що начальник Генштабу скасував рішення про порядок видачі дозволів на виїзд військовозобов’язаним.
З метою недопущення подальших маніпуляцій довкола питання видачі дозволів на виїзд військовозобов’язаним документ направлять на доопрацювання.
Про він це написав на своїй сторінці у фейсбуці
«Сьогодні відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України. На ньому, серед іншого, розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу, -–про Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час»,— йдеться у повідомленні.
Головнокомандувач наголосив, що цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави.
Тому з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання Начальником Генерального штабу Збройних Сил України прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання.
«Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів. Як Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликаю українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави»,— наголосив Залужний.
Президент України Володимир Зеленський на нараді з військовим керівництвом 6 липня доручив головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному скасувати порядок отримання військовозобов’язаних дозволів на переміщення між областями.
Президент звернув увагу, що «суб’єктом формування державної політики у цьому питанні є Міністерство оборони», а обмежувати конституційні права громадян під час воєнного стану може уряд своїми актами, а не Генштаб.
Тому Зеленський доручив скасувати ухвалений Генеральним штабом ЗСУ порядок, щоб «його доопрацювати зі збереженням обороноздатності країни».

Previous post Смілянам пояснили, чому зараз такий графік руху міських автобусів
Next post Буде мінлива хмарність і короткочасні дощі

Добавить комментарий