Із травня в Україні діє спрощена процедура отримання статусу безробітного | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Як інформує міський центр зайнятості, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану».

З початком воєнної агресії рф чимало українців втратили робочі місця, багато наших співгромадян не мають документів, які підтверджують трудову діяльність. Тож які зміни, відповідно до нового Закону, чекають на сферу зайнятості в цілому?

Щодо набуття статусу безробітного

Статус безробітного надається громадянам із першого дня реєстрації за їх особистою заявою без вимог до наявності підходящої роботи.

Щодо внутрішньо переміщених осіб

На час дії воєнного стану внутрішньо переміщеним особам надаватиметься статус безробітного без застосування звичайних вимог. Крім цього, зможуть зареєструватися  внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини. Припинити трудовий договір вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця. Зі свого боку центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Зауважимо, що датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.

Щодо допомоги по безробіттю

Виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний понад 30 днів перебуває за кордоном.

Розмір допомоги для внутрішньо переміщених осіб встановлюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах,  а також податкової звітності за останній звітний період – IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру 150 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, тобто – 9750 гривень.

Previous post Медики Черкащини просять водіїв поступатися дорогою для “швидких” | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області
Next post Правоохоронці викрили чоловіка, який викрав з рахунку черкащанки понад 40 тис грн

Добавить комментарий