Карась пояснив, що таке абонплата на одиницю теплового навантаження — Новини Черкасс

За його словами, абонплата покриває видатки підприємства, пов’язані із транспортуванням теплової енергії. Зокрема, сюда входить утримання мереж, ремонт насосних станцій тощо. Нині “Черкаситеплокомуненерго” обслуговує 186 об’єктів, які забезпечують теплопостачання міста.

– Всі ці видатки як розраховуються? Дуже просто. Є постанова Кабміну, яка визначає порядок розрахунку тарифа, відповідно до неї всі умовно постійні видатки обраховуються і діляться на кількість реалізованого тепла, а далі розподіляються на кожен будинок з урахуванням того, скільки цей будинок спожив тепла за минулий рік пропорційно до інших будинків, – зазначив Карась.

За його словами, будинки, які споживають більше тепла, платять і більшу абонплату. Її переглядаються щороку, залежно від обсягів спожитого тепла.

Водночас якщо будинок провів модернізацію, то може зробити енергетичний аудит. Верифікувавши його у Держенергоефективності, аудит можна надати теплопостачальнику. За таких умов абонплату може бути переглянуто раніше.

– Тоді ми візьмемо дані за споживання цього будинка і будемо рахувати не від фактичного споживання за минулий рік, а згідно з висновком енергетичного аудиту, – пояснив Павло Карась.

За його словами, минулоріч “Черкаситеплокомуненерго” отримали 11 звернень щодо зміни абонплати, проте жодне з них не було задоволеним, оскільки не пройшло верифікацію у Держенергоефективності. За словами Карася, вартість енергоаудиту – близько 60 тис. гривень.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Думки, озвучені у тексті, відображають позицію автора і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Previous post У Черкасах для людей, які постраждали через війну, відкрили безпечний простір — Новини Черкасс
Next post Смілянський виконком купив 5 картин на благодійному аукціоні

Добавить комментарий