Кожен випадок по-своєму тяжкий: медики-волонтери на Черкащині допомагають відновлювати здоровʼя військовим (ФОТО, ВІДЕО) — Новини Черкас за сьогодні


в Відео, Новини, Суспільство, Фото

24.05.2023

В одній із військових частин Черкащини фізичні терапевти, реабілітологи займаються відновленням та покращенням здоров’я захисників та захисниць.

Журналісти видання “ВиЧЕрпно” вирішили дізнатися, з якими проблемами найчастіше приходять військові, які підходи використовують терапевти та чи це безплатно.

Медики-волонтери на Черкащині допомагають відновлювати здоровʼя військовим

Двічі на тиждень медики зустрічаються із військовослужбовцями та проводять консультації. Терапевти застосовують комплексний підхід в реабілітації: мануальні техніки, фізіотерапевтичні техніки. Попри те, чи це травма, чи це захворювання опорно-рухового апарату.

“Є військові, які жаліються на різний біль в спині, попереку, плечах, руках, колінах тощо. Ми консультуємося і дивимося, якщо це проблема нашого виду діяльності, то допомагаємо її вирішувати, якщо бачимо, що ні, то направляємо до профільних лікарів, які вже знають, що робити, тобто розписують лікування: вправи, масажі, мануальні техніки”, – зазначає терапевт.

Реабілітацією для військових з різними видами травм вони займаються вже понад три місяці. Найчастіше звертаються з проблемами зі спиною, плечима та колінами. Також приходять прооперовані пацієнти, в яких на фоні додаткових фізичних навантажень виникли загострення. І кожен випадок є по-своєму тяжким.

Чоловіки працюють на волонтерських засадах. Виконують свою професійну справу у вільний від роботи час. І відновлення захисників, розповідають фізичні терапевти, триває по-різному:

“Все залежить від степенів травми, захворювання. У середньому лікування триває від двох тижнів до декількох місяців, а іноді й до пів року.”

А один із головних чинників швидкого одужання захисників та захисниць є позитивний настрій. Адже як військового налаштуєш на реабілітацію, поясниш важливість вправ та методів, кажуть терапевти, так і буде відбуватися майбутня терапія.

“В цілому військові всі мотивовані, бо всі разом йдемо до спільної мети, але бувають різні випадки. Адже одне із головних завдань реабілітації  – це підняття загального настрою”, – розповів фізичний терапевт.

Previous post За матеріалами СБУ вдруге засуджено ворожого поплічника, він отримав реальний строк ув’язнення — Новини Черкас за сьогодні
Next post У міському парку живуть червонокнижні черепахи

Добавить комментарий