Попрощалися із засновником і головним наставником буддійського храму «Білий Лотос»

Деталі

У Черкасах попрощалися із Володимиром Скубаєвим, засновником і головним наставником відомого не лише в Україні буддійського храму «Білий Лотос». Йому було всього 56 років.

 

Як пише «ВІККА», про дитинство і молоді роки чоловіка відомо не багато. Все, як кажуть, вкрито таємничістю. Саме міфи і напівтаємниці – головна «родзинка» буддійської общини «Білий Лотос».
Народився Володимир Скубаєв на Чорнобаївщині, там закінчив школу. Навчався в Черкаському педагогічному інституті (нині ЧНУ імені Богдана Хмельницького). Кілька років чоловік працював вчителем у школі. Згодом повністю осів у Черкасах. Тут майбутньому Вчителю довелося побути і чоботарем, і майстром на «Черкасиліфті».
У Черкасах Володимир Скубаєв потоваришував із студентами з Лаосу, які в той час навчалися в місцевих вишах. Очевидці розповідають, що на одній із квартир він вивчав із друзями-азіатами східні єдиноборства. Вони ж, ніби, і допомогли Скубаєву поїхати в Лаос, де він провів 6 років. Звідти чоловік повернувся зовсім іншою людиною.
Зазначимо, базову підготовку Володимир отримав у Черкасах від каратиста Андрія Андрющенка. Саме він був тим першим тренером, який повідав Скубаєву філігранність техніки карате, а згодом і кунг-фу.

 

З Лаосу Володимир повернувся у радянську Україну – 80-ті роки. Це був час перебудови, старт капіталізму, розгорталася торгівля, а отже нарощував свої оберти і криміналітет.
Скубаєв зібрав довкола себе однодумців. Коло його учнів розросталося. На вулицях Черкас почали з’являтися люди в чорному з татуюваннями змій, драконів і котів. Для міста – це була екзотика. Такою ж екзотикою стало східне кунг-фу. Саме в той період були популярні фільми із Брюсом Лі та про монахів Шаоліня.
У 1988 році Скубаєв розпочав грандіозне будівництво. На схилах Дніпра зводив буддійських храм. Його збудували за два роки – у 1990-му. Довгий час храм «Білого Лотоса» вважався найбільшим у Європі.

 

За життя Володимир Скубаєв встиг і одружитися. В нього залишилося двоє дорослих синів. Старший Володимир – майстер кунг-фу, чемпіон Азії по вищій йозі. Проживає в Києві і в Лаосі. Його називають наступником батька. Молодший Юрій – має інвалідність першої групи.
Більше про життя Великого Вчителя і послідовника буддизму
Володимира Скубаєва читайте ТУТ.

scroll back to top

Previous post Правоохоронці шукають свідка вбивства черкаського “авторитета”
Next post Область готова до опалювального сезону

Добавить комментарий