Розміщувати чи ні меморіальні дошки загиблим на школах?

Деталі

На засіданні комісії з питань встановлення, обліку та демонтажу пам’яток історії та культури на території міста Сміла підняли важливу тему, повідомляють на сайті Смілянської міської ради.
Про меморіальні дошки на закладах освіти і житлових будівлях заговорили, бо отримали декілька пропозицій.

 

Члени комісії розглянули звернення голови Українського Товариства «Дужий Лев» Максима Сорочана щодо встановлення меморіальної дошки на честь бійця 158 батальйону 118 бригади Територіальної оборони ЗСУ Ігоря СІЛЕНКА на будинку, де він проживав, за адресою: вул.Софіївська, буд.3.
Також розглянули звернення голови громадської організації «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих» Богдани Сірків щодо надання дозволу на встановлення меморіальної дошки на фасаді Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 ДЕРЮГІНУ Костянтину Валерійовичу, випускнику цього закладу освіти. Він був членом правління цієї ГО, головою ради резервістів 24 окремої механізованої бригади ім.Короля Данила, в якій проходив контрактну службу з 2014 року. Костянтин загинув на Донбасі від кулі снайпера у березні 2022 року,
В результаті, після розгляду та обговорень, члени комісії прийняли рішення, що встановлення меморіальних дощок на честь загиблих смілян під час повномасштабного вторгнення рф в Україну, відбуватиметься на території Смілянської міської громади після завершення оголошеного в країні воєнного стану. Комісія рекомендувала розробити проект відповідного рішення Смілянської міської ради та розглянути його на сесії. Виготовлену дошку на честь загиблого земляка Костянтина Дерюгіна передати до музею школи № 11.
Як дізналась редакція із власних джерел, розмова на комісії була дуже не простою. Були присутні і родичі загиблих. Озвучувалась інформація, що на одній із смілянських шкіл вже чотири пам’ятних табличких. А війна ще триває. Одже, що робити далі? Як правильно вшановувати полеглих і не перетворити фасади навчальних закладів на Дошки пошани? Зараз однозначних рішень не знайшли. Бо робити, щоб потім переробляти і переносити, теж не варіант. Але ж і треба, щоб діти вчились на прикладах, бачили, хто загинув за Україну. Тож що краще: дошка на фасаді школи чи стенд в шкільному музеї? А, можливо, потім буде в Смілі споруджена Алея пам’яті, де будуть розміщені всі фото наших полеглих земляків-Героїв?

scroll back to top

Previous post За 7 днів на грип у нашому краї захворіли більше 6000 людей
Next post Творчі роботи талановитих черкасців здобули нагороди на мистецькому конкурсі — Новини Черкащіни

Добавить комментарий