В області продано майже дві тисячі гектарів приватної землі

Деталі

 

Із 1 липня запрацював ринок землі. Отож окрім продажу, тепер земельний пай можна подарувати, обміняти на іншу ділянку, використати як заставу за кредитом.
Як повідомляють в обласному Держгеокадастрі, наразі в нашій області за цивільно-правовими угодами – це дарування, купівля-продаж– відчужено 1269 земельних ділянок загальною площею 2324 гектари. Зокрема, вже продано 1016 земельних ділянок загальною площею 1881 га, середня вартість – 34900 гривень за гектар. Інформація щодня оновлюється на сайті Держгеокадастру в рубриці «Земельний моніторинг».
«Як бачимо, власники паїв не кинулися масово продавати свою землю. Ті, у кого немає гострої потреби в коштах, вважаю, чекатимуть, коли ринок землі буде розвинутим і зросте ціна. Дехто й надалі здаватиме землю в оренду, адже з відкриттям ринку землі й виникненням реальної конкуренції очевидно, що й орендна плата за паї зростатиме», – зазначає виконувач обов’язків начальника головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко під час інтерв’ю для «Українського радіо».
За його словами, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених у натурі із земельних часток, не може бути меншою за їхню нормативну грошову оцінку. Адже для всіх ділянок, навіть сусідніх, вона різна. Це залежить від місця розташування, від площі, від складу ґрунту, наявності поблизу водойми.
«Тож не можна казати про чітко визначену вартість гектара землі. До того ж під час укладання угоди купівлі-продажу продавець і покупець домовляються про ціну, як кажуть, торгуються. Головне, що ринок землі запрацював, а це нові можливості для людей, які можуть розпоряджатися своєю власністю», – підсумовує Дмитро Мироненко.

scroll back to top

Previous post У рейтингу кращих державних університетів і Черкаський
Next post У Смілі можна здійснити віртуальну екскурсію до міського парку

Добавить комментарий