В сквері обрізають дерева: жорстоке нівечення чи формування нової крони?

Деталі

До факту кронації дерев у невеличкій зеленій зоні в центрі Сміли біля Будинку дитячої та юнацької творчості привернула увагу Ольга Мельник. Вона є послідовною екоактивісткою.

В фейсбучній групі «Еко Сміла», в якій вона є адміністратором, Ольга вела прямі ефіри з місця подій. Вона зафіксувала, що якась бригада працівників із відповідним спецобладнанням зрізає повністю крони дерев. Екоактивістка це назвала безжалістним процесом нівечення дерев від яких, на її думку, залишаються лише голі стовбури по 4 метри.

 

 

Також вона акцентула увагу, що зрізи дерев нічим не обробяються, а, відповідно, туди потрапить вода, лічинки комах і стовбур згодом струхлявіє.

Вона закликала небайдужих містян виходити і зупитини цей вандалізм по відношенню до природи. Та, судячи з її наступних стрімів, ніхто не приєднався.

А в коментарях в інших смілянських групах у фейсбуці думки смілян прям полярно розділились. Хтось жахнувся і піддав критиці такий «плановий вандалізм, який полюбляє нинішня влада Сміли», а були і ті, хто нічого страшного у даному процесі не бачить. Мовляв, на їх вулиці так обрізали і вже наросло молоде гілля і сформувалась нова крона.

Подібне пояснення, як твердить Ольга, їй дав і головний еколог Сміли Володимир Ілліч Ковбаса. Він впевнений, що все в межах законодавства, з дотриманням всіх норм і правил. Чиновник підтвердив, що це кронування дозволене і кожне дерево обстежувалось. Ольга Мельник запевнила, що подасть офіційний запит, щоб їй надали всі папери, якими ця вирізка була санкціонована.
Також екоативістка привернула увагу смілян, до старовинного дерева у цьому сквері. Його приблизний вік 100 років, воно росло самостійно весь цей час без ніяких людських втручань. Тож Ольга бачить всі перспективи, щоб занести його до природньо-історичного фонду міста. Наразі, щоб вберегти його від кронації, вона виклика поліцію і написала заяву.

 

У одному із коментарів свої аргументи навів чоловік під ніком «Viktor UA»: «Упродовж років з цим боремося, — марно! Кожна гілка, що бездарно обрізана, УВАГА! — сучком, вбиває дерево. Дерево не взмозі закрити рану, а відтак всихає всередині стовбур. Таких обрізаних гілок до десятка на деревині. Про який садовий вар мова? Дерево кущем викидає молоді гілочки з надією на спасіння, але марно, стовбур приречений.
Людоньки радіють «новій красі» в предсмертній агонії дерева.
Про що розповідати дітям в школі? Як дорослі дядьки понівечили дерева по місту, а тьотки у коментарях не бачать проблем? Мовляв ‘коронування’…Це Сміла, звикнути й забути…»
Тож будемо слідкувати, які дозвільні документи на обрізку дадуть чиновники і яка доля чекатиме на старовинне дерево у цьому сквері.

scroll back to top

Previous post В Смілі зареєстровано четвертий випадок контакту людей зі скаженими тваринами
Next post На обласному чемпіонаті смілянські каратисти серед найкращих

Добавить комментарий