У Черкасах відкрилась виставка народної картини (ФОТО) — Новини Черкасс

Про це інформують на сторінці музею.

На виставці презентовані картини народних “примітивістів”: художників із народу, із села, які, увібравши в себе прадавні традиції, зуміли створити щось нове.

“Народна картина як феномен виникла в 1920-х роках. Це період відродження, оновлення. Період масового вибуху духовного потенціалу, який 300 років стискався, – зазначають на сторінці музею. – Самостійний світ, життєрадісний, яскравий, постає перед нами в картинах художників-самоуків. Це народна фантазія, гумор, наївне захоплення красою природи, любов до праці, простодушна віра в добро. У ньому наявні усталені композиційні прийоми, певні традиції, що передусім стосується сюжетів. Сюжети брали з життя або просто змальовували один від одного, додаючи щось своє, копіювали твори відомих художників, використовували фольклорні та літературні мотиви, особливо близькі народній свідомості, зокрема Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Миколи Гоголя”.

Виставка діє до 14 жовтня.

“Не зрадити мрію”. Черкащанка провела виставку своїх картин у Кельні 

Previous post На Черкащині у чоловіка вдома знайшли наркотики та боєприпаси
Next post Колишній співробітник органів виконавчої влади Черкащини виявився російським агентом і сяде в тюрму на 10 років

Добавить комментарий