У Черкаській області 20 медичних закладів надають паліативну допомогу — Новини Черкащіни


07 жовтня 2021, 21:05

9 жовтня відзначається Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги. Паліатив — це медична та психологічна допомога для людей, які живуть з важким та невиліковними хворобами. З 1 квітня 2020 року паліативна допомога увійшла до Програми медичних гарантій. Відтак зросла кількість закладів, які надають паліативну допомогу: у Черкаській області їх 20, а в 2020 році було 15.

“Угоди з НСЗУ на надання паліативної допомоги пацієнтам уклали медичні заклади з усієї області. Це як спеціалізовані, так і багатопрофільні лікарні: Черкаський обласний онкодиспансер, Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування, Черкаська обласна психіатрична лікарня, Жашківська багатопрофільна лікарня, Чорнобаївська багатопрофільна лікарня та інші.

Усі ці заклади з 1 квітня 2021 року, відколи діє нова Програма медичних гарантій, отримали від НСЗУ 16,6 млн грн за надання пацієнтам паліативних послуг”, – зазначила директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

Доступність паліативної допомоги в регіонах великою мірою залежить від місцевої влади, яка відповідає за організацію надання медичної допомоги в громадах. Адже органи місцевого самоврядування є власниками медичних закладів. Саме місцева влада може ініціювати створення паліативних відділень або бригад у медзакладах, приймати місцеві програми надання паліативної допомоги і таким чином поліпшувати доступ до такої допомоги.

Національна служба здоров’я України оплачує надання як паліативної допомоги у стаціонарі, так і мобільної паліативної допомоги.

Щоб отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнту потрібне електронне направлення. Його видає лікар, з яким пацієнт уклав декларацію чи лікуючий лікар.

Безоплатні послуги для пацієнтів у паліативних стаціонарах.

  1. Лікування больового синдрому.
  2. Розміщення в одно- або двомісних палатах, цілодобовий нагляд.
  3. Необхідні лабораторні дослідження: аналізи крові, сечі, копрограма, бактеріологічні та інші дослідження.
  4. Інструментальні дослідження: електрокардіографія, УЗД, рентгенологія та інші за потреби.
  5. Знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
  6. Киснева терапія та респіраторна підтримка.
  7. Харчування, зокрема лікувальне.
  8. Колісні крісла, ходунки, палиці, милиці.
  9. Фізична терапія, медична реабілітація, психологічна та психічна адаптація.

Паліативні мобільні бригади надають майже всі ті самі послуги вдома у пацієнта, крім тих, для яких потрібна безпосередня присутність у лікарні. Такі заклади повинні мати

цілодобовий контактний номер для своїх пацієнтів.

Мобільна паліативна бригада контактує з пацієнтом не менше ніж один раз на тиждень, це може бути як безпосередній візит, так і дистанційне спілкування.

Перелік усіх лікарень, які надають паліативну допомогу, можна побачити на дашборді НСЗУ: https://bit.ly/3j2fmSy. Треба відкрити карту укладених договорів, у фільтрі ліворуч обрати Черкаську область та напрям “Паліативна медична допомога”.

На іншому дашборді (https://bit.ly/3A9Ulwc) можна побачити, скільки грошей НСЗУ виплатила кожному з цих закладів. Для цього оберіть рядок “Графічне відображення виплат”, а в ньому Черкаську область та напрям паліативної допомоги. Вгорі дашборда буде кнопка “Надавач послуг”, вона покаже виплати закладам.

Яка практична користь дашбордів: на них можна перевірити, чи має заклад угоду з НСЗУ, а відповідно отримує від неї виплати. У таких закладах заборонено вимагати кошти за пацієнтів за послуги, за які вже сплатила НСЗУ, у разі, якщо пацієнт має направлення.

Якщо ж у пацієнта все-таки вимагали гроші за такі послуги, він може поскаржитися в НСЗУ, алгоритм описаний тут: https://bit.ly/3FjszBh. Або ж можна звернутися на гарячу лінію за безоплатним номером 16-77.

Про це інформує НСЗУ.

Джерело

Previous post На Золотоніщині впіймали браконьєра, що застрелив самку оленя — Новини Черкащіни
Next post Черкащан запрошують до участі в доброчинній акції — Новини Черкащіни

Добавить комментарий