У районі паломництва хасидів обвалився будинок

Деталі

 

 

В Умані штормовий вітер зруйнував верхній поверх багатоповерхівки, яку звели в районі паломництва хасидів.
Про це повідомляє УНН.
Там проводиться будівництво і частина будинку на дев’ятому поверсі раптово обвалилася. Місцеві наголошують, що будівельні роботи — незаконні.
Варто додати, що момент, як поривом вітру було пошкоджено будинок потрапив на відео. На кадрах видно, як з великим шумом з висоти впали бетонні стіни, скло та вікна. У цей момент внизу біля будинку не було людей, тож обійшлось без постраждалих.
На місце події прибули працівники ДСНС та поліція, які закрили всю територію та вулицю для перевірки.
За словами місцевих жителів, будинок, який обвалився від пориву вітру, незаконно збудовано в районі історико-культурного центру на місці старовинного іудейського кладовища. У 1810 році на старому єврейському цвинтарі було поховано рабі Нахмана (1772-1810) із Брацлава, більш відомого як цадик Нахман. Щороку на могилу Рабі Нахмана приїжджають більше 30 тисяч паломників з усього світу.
Паломники хвилюються за свою безпеку, адже у мікрорайоні багато незаконно збудованих будинків і це дуже небезпечно, кажуть місцеві.
Хасиди ж, у свою чергу, наголошують, що будинок збудовано на людських кістках і це «кара Божа».
“Це перший будинок, який почали будувати на місці колишнього кладовища. Під час риття було знайдено людські останки, але їх разом із землею було викинуто на смітник. Ми, хасиди, вже третій рік боремося із цими незаконними будівлями і не можемо зупинити це осквернення іудейського кладовища. Ймовірно, люди отримують мільйонні хабарі за це небезпечне незаконне будівництво. Але коли не працює закон — є справедливість. Тепер втрутився сам Бог і таким чином показує зупинити знущання над мертвими заради грошей. Але, незважаючи на руйнацію будинку, перевіряючі зняли огороджуючу стрічку і вони продовжують знову будувати, наражаючи на небезпеку і місцевих жителів, і паломників”, — каже хасид Моше.
Нагадаємо, що нещодавно в цьому ж районі неподалік ще однієї будівлі, яка за словами місцевих, так само є незаконною, були знайдені людські останки.
Район паломництва хасидів має історичне значення та визнаний владою. У 1994 році указом президента України територія навколо місця поховання раббі Нахмана отримала статус історико-культурного центру, де заборонено будь-яке будівництво.

scroll back to top

Previous post Жителі Уманської просять обмежити рух на вулиці, але це неможливо
Next post Обвинувачений у скоєнні розбійного нападу постане перед судом — Новини Черкащіни

Добавить комментарий