У Тернівці сільський голова, медсетра та громадські активісти відстояли роботу ФАПів та ФП

Деталі

Наразі фельдшерсько-акушерські пункти — одна з невід’ємних складових первинної ланки системи охорони здоров’я в сільській місцевості. Саме вона найближча до людей, саме сюди селяни звертаються за першою медичною допомогою.
Саме їх і торкнувся перший етап медичної реформи.
Згідно із законом про реформування до структури первинної ланки входять, зокрема, кілька видів амбулаторій та пункти здоров’я, які мають мати на обслуговуванні 750 жителів. А у наших громадах є ряд сіл із меншою кількістю населення.
Також держава висунула до ФАПів і ФП ряд сучасних вимог, яких треба дотримуватися. Інакше – закривають ФАП.
Крім того, у законі немає поняття фельдшер. Тобто сільська місцевість залишається без державної підтримки. Тому треба шукати вихід і не допустити закриття ФАПів. Адже це не тільки перспектива безробіття сільських медиків (фельдшерів, акушерів та медсестер), які й так у дефіциті, а й загроза погіршення надання медичної допомоги в селі. Бо хто, крім цих сільських «докторів», поміряє тиск, дасть пігулку і накладе пов’язку на руку? – переживають місцеві жителі.

Як тільки медсестра Тернівського ФАПу Жанна Бугеря дізналася, що медичний пункт можуть закрити – вона відразу почала бити на сполох.
Жанна Олександрівна звернулась до сільського голови Тернівської громади Юрія Кривди.
Юрій Іванович відразу зрозумів проблему і те, що не можна залишати жителів без медичного обслуговування, тож відразу зайнявся вирішенням цього питання.
— Юрій Іванович, крім своїх конкретних обов’язків, став виконробом із реорганізації ФАПу: завіз дошки для спорудження пандуса, доставив бойлер, необхідні предмети для санітарних норм, нові двері, допоміг у їх встановленні. Завдяки його активному втручанню у Тернівці збереглася медична установа і вона тепер називається ФП – фельдшерський пункт, — повідомляє жителька Тернівки і громадський кореспондент Неля Шпильова.

 

 

— А Жанна Олександрівна не лише вміє якісно лікувати, а й має хороші організаторські здібності. До ремонту у ФП вона залучила всю свою родину – чоловіка Олександра Бугерю, Сергія Бугерю, Сергія Вовка, Деиса Одородька, і ще й сусіда Володимира Донченка ,а також Ларису клименко, Олександра Удовенка, Івана Лапшина, Ірину Лисенко, Дмитра Удовенка, Катерину Селюкову, Михайла Селюкова. Всі трудилися на совість. Транспортом забезпечило ЖКП «Холоднянське», — розповідає Неля Шпильова.

 

Всі розуміють, що у наш час щось будувати чи перебудовувати – неймовірно важко. Та завдяки взаєморозумінню і співпраці односельчани виконали чималий шматок роботи: збудували пандус та всі елементи доступності для людей із вадами здоров’я згідно з вимогами ДБН. Зараз у ФП підводять воду — гарячу і холодну.
— Жителі села Тернівка щиро дякують сільському голові Юрію Івановичу Кривді, медичній сестрі Жанні Олександрівні Бугері та вім працівникам, що працювали на цій перебудові ФП. Величезне спасибі про турботу про односельчан та про наше здоров’я. дякуємо за людяність, за чуйність та вміння бути чуйними і совісними, — за дорученням жителів села Тернівка сказала Неля Шпильова.
Аналогічні ремонти зробили й у ФП Сердюківки і Попівки.

scroll back to top

Previous post У Смілі жінка збувала метадон і попалася
Next post 700 осіб захворіли в області на ковід

Добавить комментарий