Ірдинські болота можуть знову стати місцем промислового видобутку торфу — Новини Черкащіни


02 жовтня 2021, 19:39

ТОВ «Черкаський торфобрикетний завод» переміг у конкурсі публічних закупівель, отримавши спеціальний дозвіл на видобуток торфу на Ірдинських болотах. Про це розповідає команда телепроєкту «Народжені рікою» у другому випуску програми в межах проєкту «Створюй із Суспільним».

– Поклади торфу біля села Ірдинь виявили в 30-их роках минулого століття. Торф зацікавив людей як дешеве паливо і добриво. Тож  згодом почалося активне видобування та  розвезення не лише по навколишнім селам, а й залізницею до Білозір’я, а далі – по всій країні. На початку 70-х років торф почали видобувати механізовано, а в 1985 році на Ірдинських болотах побудували торфобрикетний завод. Під видобутком торфу було більше тисячі гектарів. З розпадом Союзу завод перестав працювати. Селяни почали  масово ловити рибу та  збирати рідкісні рослини і продавати, – розповідає селищний голова села Ірдинь Олександр Максимов.

І хоча місцеві жителі бідкаються про відсутність роботи в селі, екологи вважають, що торф не потрібно видобувати.

– Вилучення торфу призведе до збагачення атмосфери вуглекислим газом  і, як наслідок, до зміни клімату. Відтак, менша випаде кількість опадів або ці опади випадатимуть рідше.  А така  ситуація набагато гірша, ніж зараз. Зберегти торф – це надзвичайно важливе завдання, – вважає еколог Олександр Спрягайло. —  Тому  і до боліт треба ставитися відповідально і берегти цей  природній ресурс. Болота – це унікальні екосистеми,  які перезволожені, містять багато торфу і багато видів рослин. Унікальний світ Ірдинських боліт має великі запаси води.

Більше про всі проблеми та красу річки Ірдинь розповідають ведучі програми «Народжені рікою» за посиланням: https://fb.watch/8iwfLwM6H9/ або https://www.youtube.com/watch?v=lrzhWHngmME. Автори проєкту сподіваються, що загублений світ Ірдинських боліт вразить глядачів своєю історією. Мандрівники  ж вирушають в наступну експедицію відкривати нові світи та прокладати цікаві маршрути.

Команда телепроєкту «Народжені рікою»

Джерело

Previous post Представники групи компаній Win Experts провели робочу нараду із керівництвом Черкаської ОДА та головами ОТГ — Новини Черкащіни
Next post Тренували снайперів: на Черкащині завершилися американсько-українські навчання — Новини Черкащіни

Добавить комментарий